SMOLENICE CHYSTAJÚ VEČERNÉ PREHLIADKY ZÁMKU

SMOLENICE CHYSTAJÚ VEČERNÉ PREHLIADKY ZÁMKU

 Smolenický zámok organizuje večerné prehliadky za svetla lampášov s názvom Osudové ženy Jozefa Pálffyho. Návštevníci budú mať možnosť spoznať príbehy jedného z najznámejších rodov Uhorska počas troch dní od 30. októbra do 1. novembra.

Večerné prehliadky sa začnú na nádvorí Smolenického zámku v čase od 17:00 do 20:00 h.

„Počas jesenných prázdnin, a predovšetkým tiež Halloweenskej noci, chceme turistom priniesť originálny zážitok. Zažijú vzrušujúcu cestu časom, preniknú do tajomstiev minulosti tejto historickej pamiatky a odnesú si so sebou nezabudnuteľné spomienky,“ hovorí Martina Andrisová, PR manažérka Smolenického zámku.

Celé podujatie spestria sprievodcovia, v tomto prípade, grófky Paulína a Lucia Pálffyové, ktoré interaktívnou formou porozprávajú o živote Pálffyovcov, rodu, ktorý sa počas uhorského štátu postaral o vznik zámku.

„U nás je už zvykom, že večerné prehliadky spestrujú sprievodcovia prezlečení v dobových kostýmoch. Návštevníkom umožnia prejsť sa po zámockých chodbách len za svetla lampášov a vypočuť si príbehy dávno zabudnuté,“ dodáva Martina Andrisová.

Podujatie je vhodné aj pre deti. Pripravené budú scénické prehliadky, do ktorých budú sprievodcovia zapájať aj návštevníkov a na záver bude sladká odmena. Tí najšikovnejší, ktorí splnia interaktívne aktivity a vyriešia hádanku, si svoju odmenu nájdu v Rytierskej sále, ktorá nie je bežne sprístupnená pre verejnosť.

Účastníci podujatia budú mať zároveň možnosť medzi prvými vidieť novú expozíciu v kaplnke Smolenického zámku s názvom Odievanie v premenách času: od renesancie po secesiu, kde ich bude čakať pestrá zbierka historických a divadelných kostýmov a parochní.

Smolenický zámok zostáva otvorený aj počas jesenných prázdnin denne od 11:00 do 15:00 h.

„Počas dňa môžu návštevníci využiť stále prístupné turistické chodníky v Smoleniciach, ktoré sú vhodné na prechádzku v jesennej prírode Malých Karpát. Počas októbra je tiež otvorená jaskyňa Driny a celoročne miestne medovinárstvo Včelovina pod zámkom,“ dodáva Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Prehliadka Osudové ženy Jozef Pállfyho je spoplatnená.

Vstupné: dospelí - 6 €, deti od 6 rokov, študenti, dôchodcovia,  ZŤP - 5 €, deti do 6 rokov zdarma.

Viac informácií o podujatí nájdete na webovej stránke Smolenického zámku:
https://smolenickyzamok.sav.sk/blog/osudove_zeny_jozefa_palffyho/

Zdroj foto: Smolenický zámok, Región Trnava

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.