• 26.04.2016

Saunovanie s hviezdami

 V sobotu 30. 4. 2016 Liptov čaká noc zážitkového saunovania. Návštevníci regiónu zažijú takúto udalosť po prvýkrát v histórii. V podstate pôjde o nočný maratón saunových ceremoniálov, so siedmimi skúsenými sauna majstrami. V tunajšom GINO Paradise Bešeňová štartuje táto jedinečná wellness noc už najbližšiu sobotu o 20:50 hod.

Saunové ceremoniály začali v druhom najväčšom akvaparku realizovať počas tejto zimy. Je to nový trend v oblasti wellness a slúži na spestrenie saunovania. „V našich podmienkach realizujeme ceremoniály dva krát do týždňa. Chceli sme návštevníkom spestriť chvíle saunovania a priniesť do našich končín niečo nové, čo sa nám aj podarilo. Naši sauna majstri sú odetí v kroji a to ceremoniálom pridáva na originalite. Noc, ktorá nás čaká, je v podstate pilotným projektom a zapojili sme do nej okrem našich skúsených sauna majstrov aj kolegov z iných wellness zariadení na Slovensku,“ povedala Lýdia Chovancová marketingová riaditeľka z GINO Paradise.

Zážitková noc odštartuje desať minút pred deviatou večer a skončí o jednej hodine v noci. Maratón saunovania bude tvoriť dvanásť saunových ceremoniálov vrátane atraktívnej ohňovej šou, či pivového ceremoniálu a cigánskeho bašávelu. Počas ceremoniálu skúsený sauna majster polieva horúce kamene vodou zvyčajne s prídavkom aromatickej esencie. Namiesto vody sa niekedy používa aj ľadová drť. Na rozhorúčených kameňoch sa začne voda výrazne odparovať a nárazovo sa zvýši teplota a vlhkosť vzduchu v saune. Následne ceremoniár rozháňa horúci vzduch uterákom, plátnom alebo vejárom. Bešeňovská noc zážitkového suanovania bude obohatená o welcome drink, peelingy a záujemcovia o dokonalý relax môžu využiť aj širokú ponuku masáži.
 
„Teším sa, že Liptov opäť prichádza s niečím novým. Pred časom bolo treba za podobnými procedúrami cestovať do zahraničia, teraz sú tu a v Bešeňovej sa ich podarilo zrealizovať veľmi zaujímavo s využitím tradičných odevov. Skvelé je aj to, že do najbližšieho nočného eventu vstupujú aj sauna majstri z iných slovenských wellness zariadení, čo tiež otvára možnosti pre zatraktívnenie ponuky,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Video zo saunových ceremoniálov je dostupné na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=tEzq9cN5Vno 

Fíni poznajú tajomstvo kvalitnej regenerácie tela a mysle už celé stáročia. Sú to veľmajstri saunovania. Na pozitívne účinky saunovania prišli už aj Slováci. A ktovie, možno sa budú chcieť saunovať po sobotnej bešeňovskej „saunovačke“ s hviezdami nielen raz v roku.