Prednáška spojená s degustáciou vín

Prednáška spojená s degustáciou vín

Región Trnava pripravuje prednášku o histórii vína, ktorá bude spojená s degustáciou v historických hradbách mesta. Podujatie s názvom O víne pri víne sa uskutoční vo štvrtok 25. apríla.

Prednáška, ktorá bude spojená s ochutnávkou lokálnych slovenských vín, sa bude konať vo vinárni Trnavská viecha. Tá sa nachádza v severnej veži mestských hradieb v Trnave a dominuje jej unikátna presklená podlaha, ktorá odhaľuje pôvodné pozostatky veže z 13. storočia.

„Tento priestor s tehlovými múrmi a masívnymi drevenými trámami je ideálny na príbehy z histórie nášho regiónu. Trnava bola významným obchodným miestom aj vďaka vínu, ktoré sa uchovávalo v rozsiahlych pivniciach pod mestom,“  hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Podujatie s názvom O víne pri víne sa začne vo štvrtok 25. apríla o 19.00 h. Návštevníci sa od sprievodcu Slavomíra Dzvoníka dozvedia rôzne zaujímavosti o odrodách vína, ktoré v minulosti charakterizovali Malé Karpaty, ako aj o histórii trnavského vinohradníctva.

„Na degustácii rozpoviem príbeh o najväčšom vínovom sude v Uhorsku, ochutnáte červené víno z románu Františka Hečka, ako aj  starú odrodu Cyrifandel," vysvetľuje Slavomír Dzvoník, sprievodca cestovného ruchu v Trnave.

Vstupenku na podujatie je možné zakúpiť na stránke www.trnavskaviecha.sk v cene 19.99 eur, v ktorej je zahrnutá prednáška, degustácia šiestich vzoriek vína a občerstvenie vo forme tapas (rôznorodých pokrmov podávaných v menších porciách).

 

 

 

Zdroj foto: Trnavská viecha