• 01.02.2023

Praktické ručné prísavky na sklo - príklady použitia

Prísavky na sklo umožňujú veľmi efektívnu prepravu, zdvíhanie a montáž okien a iných sklenených prvkov. Vďaka nim je práca so sklom bezpečnejšia a pohodlnejšia, ale predovšetkým znižujú finančné straty, pretože minimalizujú riziko poškodenia skla.

Čo sú ručné prísavky na sklo?

Ručné prísavky na sklo sú výrobky určené na uľahčenie práce so sklom. Ručné prísavky na sklo majú podobu rukovätí, ktoré umožňujú efektívnu a bezpečnú prepravu a montáž skla. Profesionálne ručné prísavky skla sú určené na prácu s malými a relatívne ľahkými plochami.

Na trhu existuje mnoho typov prísaviek na sklo. Môžeme ich rozdeliť podľa vzhľadu, mechanizmu ovládania a účelu. Zaujímavé je, že prísavky na sklo sa považujú za univerzálny nástroj na prepravu a montáž nielen skla, ale aj akéhokoľvek iného materiálu s rovným povrchom z dreva, kameňa, betónu alebo plastu.

Ako fungujú prísavky?

Prísavky fungujú na princípe podtlaku vytvoreného v priestore medzi rukoväťou a povrchom prepravovaného alebo upevňovaného predmetu. Na vytvorenie podtlaku sa používa tesne priliehajúca guma alebo pena.

Typy prísaviek na sklo

Sklenené prísavky sa líšia účelom, na ktorý sú určené. Držiaky môžu byť vybavené jednoduchými, dvojitými alebo dokonca trojitými prísavkami. Mechanizmus odsávania na povrchu môže byť založený na čerpadle, ale aj na ručnej páke. Čím viac prvkov je na rukoväti, tým je úchop stabilnejší. Pumpa sa používa na zvýšenie sily úchopu.

Na trhu už existujú prísavky nielen na dokonale hladké povrchy, ale aj na drsné povrchy. Sú ideálne na manipuláciu s betónovými blokmi, kameňmi a drevenými materiálmi.

Aký typ prísavky na sklo si mám vybrať?

Výber správnej prísavky na sklo by mal závisieť od jej zamýšľaného použitia. Ak chcete premiestniť niekoľko domácich okien alebo zrkadiel, postačí vám jedna prísavka. Čím väčší materiál potrebujete prepravovať, tým väčšia by mala byť prísavka. Je nevyhnutné, aby ste prísavku prispôsobili hmotnosti presúvaného materiálu. Výrobcovia sú povinní uviesť maximálnu nosnosť výrobku. Ďalším faktorom je materiál, z ktorého je telo prísavky vyrobené. Plast je rozhodne menej odolný ako hliník.

Záverom možno povedať, že prísavky na sklo sú veľmi užitočným nástrojom, ktorý rozhodne zefektívňuje a uľahčuje prácu so sklom. Prísavky výrazne znižujú riziko poškodenia skleneného komponentu počas prepravy alebo inštalácie. Na trhu nájdete mnoho typov domácich a profesionálnych prísaviek na sklo. Mali by sa vyberať podľa veľkosti, hmotnosti a štruktúry povrchu predmetu, s ktorým sa má manipulovať. Koniec koncov, prísavky sa používajú nielen na manipuláciu so sklom, ale aj s takmer akýmkoľvek iným prvkom.