Po dráme šťastnejší domáci

Stretnutie s Považskou Bystricou nabralo očakávaný priebeh už v druhej minúte, keď v prečíslení Románek prihral Haringovi a bolo 1:0. Piešťanská radosť však dlho netrvala a už v tretej minúte bolo vyrovnané po Fujeríkovom usmernení Koledovej prihrávky do brány. Druhý gól hostí mohol pridať Bačík, ale v samostatnom úniku mieril len do Fumača. Po veľmi dlhej hluchej fáze na obidvoch stranách ľahkovážne stratil puk v obrannom pásme Kolník a ponúkol Bujdákovi gól ako na podnose. Ten svojou šancou nepohrdol a poslal hostí do vedenia.

Druhú tretinu začal Zlocha mladší nešetrným zákrokom na Barana, ktorého museli z ľadu odprevadiť spoluhráči a Piešťanom sa naskytla možnosť päťminútovej početnej výhody. V nej svojho súpera zavreli, ale puk za výborného Mišovca dostať nevedeli. Ku koncu presilovky však prišla strela Urbana od modrej čiary, ktorá predsa len doplachtila do brány a bolo vyrovnané. Hostia sa však opäť dokázali zmobilizovať a už o dve minúty ľahkou strelou prekvapil Fumača Bačík. Pozíciu v piešťanskej bráne po gole zaujal Ondrejka. O vyrovnanie stavu sa pokúšali Románek s Haringom, no ich spolupráca úspech neslávila a aj po druhej tretine tak vyhrávali hostia.

Tretia dvadsaťminútovka začala vo svižnom tempe a Piešťany opäť vyrovnali zásluhou Románka, ktorý dorážal Haringovu strelu v presilovke. Stav sa domácim podarilo otočiť v ďalšej presilovej hre po druhom Urbanovom góle od modrej čiary a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Prišiel však Slávikov únik a jeho strela skončila za Ondrejkovým chrbtom a opäť vyrovnal. Domáci v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu búšili do súpera, ten však vychádzal do protiútokov a z jedného z nich mal skórovať Koleda, ale trestuhodne minul odkrytú piešťanskú bránu po Konečného prihrávke. V posledných piatich minútach však hráči pridali na tvrdosti a rozhodca Krist začal strácať kontrolu nad zápasom. V samom závere sa po tvrdých stretoch pri mantineli dostal puk za bránu hostí, kde si ho zobral Haring, dostal sa pred brankára Mišovca a strelou pomedzi jeho betóny iba 16 sekúnd pred koncom stretnutia rozhodol o troch bodoch pre domácich, ktorí sa dostali na čelo prvoligovej tabuľky.

ŠHK 37 Piešťany - HK 95 Považská Bystrica 5:4 (1:2, 1:1, 3:1)

Góly: 01:09 Haring (Románek), 25:17 Urban (Peško, Románek), 41:53 Románek (Haring, Vrána), 47:24 Urban (Románek, Peško) - 02:38 Koleda (Fujerík, Šugár), 14:53 Bujdák (Bačík,Štepán), 27:26 Bačík (Bujdák), 49:23 Slávik (Valach, Lipták)

ŠHK 37 Piešťany: Fumač 27:26 Ondrejka - Vrána, Hruška, Urban, Kolník, Grman, Mrázik, Horký, Sluka - Jánoš, Mišura, Pupák - haring, Peško, Románek - Mihálik, Baran, Chylo - Klčo, Učeň, Vzletelka

HK 95 Pov. Bystrica: Mišovec - Smerčiak, Lukáč, Volek, Cigánik, Filo, Kocian - Lipták, Slávik, Valach - Štepán, Bačík, Bujdák - J.Zlocha st., J.Zlocha ml., Konečný - Šugár, Fujerík, Koleda

Ostatné výsledky: Spišská Nová Ves - Trebišov 3:1, Trnava - Púchov 3:2, Liptovský Mikuláš - Senica 7:1, Prešov - Michalovce 4:2, Detva - Bardejov 3:2sn