• 17.12.2010

Pečieme na Vianoce: Rumové guľky; Ďumbierniky

Vianoce sú predo dvermi, a tak sa každá gazdinka pripravuje na to, aby všetko stihla včas. Niektoré druhy možno upiecť vopred, prípadne ich uložiť v mrazničke a skrátiť tak čas ich prípravy.

 

Rumové guľky
Potrebujeme: 200 g zomletých maslových sušienok, 120 g masla, 120 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 polievkové lyžice kakaa, 50 g vopred namočených hrozienok, 50 g zomletých vlašských alebo lieskových orieškov, 3-4 pol. lyžice rumu.
Do zomletých sušienok pridáme rozpustené maslo, preosiaty práškový a vanilkový cukor, kakao, namočené  hrozienka, zomleté orechy a rum. Dobre zmiešame a rukou tvarujeme menšie guľky, ktoré podľa chuti obalíme v kokosovej múčke alebo v zomletých orechoch.
 
Ďumbierniky
Potrebujeme: 900 g hladkej múky, 500 g práškového cukru, 5 vajec, 4 lyžice oleja, 1 balíček ďumbieru, 1 lyžičku prášku do pečiva.
Olej zmiešame so žĺtkami, pridáme všetky prísady, vypracujeme hladké cesto. Cesto vyvaľkáme na hrúbku maximálne 0,5 cm a formičkou vykrajujeme ďumbierniky, ktoré ukladáme na vymastený plech. Necháme sušiť 1 deň, potom každý ďumbiernik obrátime na druhú stranu a vo vyhriatej rúre do bledoružova upečieme.