Očami dizajnérky: Predsieň ako výzva

Predsieň je vstupnou bránou do vášho domova, a preto môže byť jej vybavenie občas trochu oriešok. V predsieni obvykle trávime minimum času, pritom môže zásadne ovplyvniť atmosféru našich odcho-dov aj návratov. Prvý dojem totiž robí veľa a tiež niečo prezradí o hostiteľoch. Denisa Bartošová, interiérová dizajnérka spolupracujúca so spoločnosťou ASKO – NÁBYTOK, pri zariaďovaní predsiene kladie dôraz predovšetkým na praktic-kosť.

Môže byť funkčná aj krásna

Podľa dizajnérky je dispozícia miestnosti vždy základným kameňom každého návrhu. Pokiaľ je vhodne nastavená, je aj plnohodnotne využiteľná. „Preferujem praktický dizajn, teda priestor, ktorý bude dobre fungovať pre celú rodinu, uľaví mamičke a tak zjednoduší chod celej domácnosti. To, že bude priestor aj krásny, osobitý a originálny je samozrejmosťou, s ktorou vstupujem do každého projektu,“ vysvetľuje svoj prístup Denisa Bartošová.

Hoci je biela kráľovná farieb, sú práve tmavé odtiene tým, čo dodá priestoru hĺbku. Pokiaľ sa múdro pracuje s využitím priestoru, nemusí vôbec vytvárať dojem stiesnenosti. „Každý návrh začínam návrhom úložných priestorov, ktoré sa oplatí predimenzovať. Ubrať sa dá vždy,“ zdieľa svoje skúsenosti dizajnérka. Mať všetky priestory preplnené, tým pádom bez možnosti, aby malo všetko svoj poriadok a systém, je veľmi nešťastné.  V tomto prípade platí: čím viac, tým lepšie! Ak si nebudete vedieť poradiť, obráťte sa na odborníkov z ASKO - NÁBYTOK, ktorí vám pomôžu vytvoriť úložné priesto-ry na mieru!

Ako sa popasovať s dispozíciou

Priestor predsiene môže mať veľa zákutí, komplikovaný pôdorys aj veľa dverí do ďalších miestností. Ako sa vysporiadať s týmito zákernosťami? „Skrinka na topánky by mala byť čo najbližšie k dverám, aby bola naozaj hneď po ruke,“ vysvetľu-je dizajnérka Denisa. Za dvere potom môžete umiestniť praktický vešiak na kabáty, bundy a tašky, ktoré sú aktuálne „v prevádzke“. Lavicu s úložným priestorom určite ocenia predovšetkým staršie návštevy, ale aj rodičia, ktorí na nich de-ťom môžu zaviazať šnúrky.

„Nad lavicu môžete zavesiť rodinnú fotografiu, alebo vytvoriť kompozíciu viacerých snímok, čím vznikne pekná rodinná galéria,“ odporúča dizajnérka. V priestore predsiene určite nezabudnite ani na vysoké zrkadlo, v ktorom plnohodnotne vidíte celú postavu. Praktickým a priestoru veľmi lichotiacim kusom nábytku je aj písací stolík. „Používam ho rada pre je-ho subtílnu hĺbku a ďalší úložný priestor, ktorého nie je v akejkoľvek domácnosti nikdy dosť,“ hovorí Denisa s tým, že v ASKO – NÁBYTOK nájdete širokú ponuku ako konzolového nábytku, tak doplnkov.  Ďalšie informácie o spoločnosti nájdete na www.asko-nabytok.sk.