Objavte krásy Slovenska

Objavte krásy Slovenska

Na príjemnú rodinnú dovolenku vôbec nemusíte jazdiť za hranice. Slovensko ponúka neskutočné množstvo krásnych miest, ktoré sa určite oplatí vidieť. Či už ste aktívna rodinka, ktorá hľadá dobrodružstvo a adrenalín, alebo si chcete oddýchnuť a vychutnať čaro prírody, pripravili sme si pre vás tipy na výlety, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

TOP 10 najnavštevovanejších miest, ktoré sa s deťmi oplatí vidieť

Obrazok: https://pixabay.com/sk/photos/spi%c5%a1sk%c3%bd-hrad-hrad-kopci-ruiny-5968050/

1.    Spišský hrad

V srdci Spiša sa hrdo týči veľký Spišský hrad, ktorý určite netreba nikomu predstavovať. Táto atrakcia regiónu sa rozprestiera na ploche 4 hektárov v nadmorskej výške 634m a je zároveň najväčším hradným komplexom v strednej Európe. Pokojne by sme ho však mohli nazvať aj najkrajším hradom na Slovensku a často sa umiestňuje aj v rebríčkoch, ktoré ospevujú najkrajšie hrady a zámky na Slovensku.

Hrad je veľmi dobre prístupný a výstup naň zvládnete aj s deťmi. Za odmenu vás bude čakať krásny výhľad na celú Spišskú dolinu. Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať na hrad, je prísť autom a zaparkovať priamo pod ním. Trás na hrad je však viacero a v podstate môžete ísť zo všetkých obcí, ktoré hrad obklopujú.

Ak s rodinkou preferujete pamiatky spojené s turistikou, potom je pre vás vhodná trasa zo Sivej Brady, cez Spišskú Kapitulu a Spišské Podhradie až k Spišskému hradu. Trasa trvá približne 2 hodiny.

Táto zrúcanina a národná pamiatka má čo ukázať. Disponuje mnohými vyhliadkovými miestami, no ten najkrajší je z vyhliadkovej veže. Najviac zachovaná je hlavná časť v hornom hrade, v nej vystavujú zbrane a archeologické nálezy. Prezrieť si môžete aj dobové priestory ako mučiareň, stredovekú kuchyňu, spálne, kúpeľne aj zbrojnice.

2.    Banská Štiavnica

Ďalším unikátom medzi slovenskými mestečkami je naše najznámejšie banské mesto Banská Štiavnica a od roku 1993 je taktiež súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Nájdete tu všetko možné, od remeselných obchodíkov, cez antikvariáty až po galérie, takže si každý člen rodiny nájde niečo srdcu blízke. Nezabudnite sa pozrieť do štôlne Glanzenberg, ktorá je zážitkom pre všetkých, ktorí majú radi históriu. Návšteva sprístupnenej časti bane vás zavedie priamo do srdca Banskej Štiavnice a baníckeho povolania.

Kúsok od štôlne sa nachádza zachovalý Marínin dom s neuveriteľnou expozíciou a súčasťou prehliadky je aj Banka lásky. Tento svetový unikát sídli na Radničnom námestí a je vytvorený z veršov Maríny, oficiálne najdlhšej ľúbostnej básne sveta.

Najväčšia časť pamiatok je samozrejme v centre mesta, ale dôležité budovy sa nachádzajú aj v jej okrajových častiach. Neprehliadnuteľnou je banskoštiavnická baroková Kalvária – 23 objektov umiestnených v krásnej prírode Štiavnických vrchov.

Za osviežením sa vydajte k tajchu Počúvadlo, jednému z mnohých umelých banských vodných nádrží, kde sa v lete môžete okúpať.

3.    Oravský hrad

Oravský hrad sa týči na vysokej skale nad riekou Orava a je jedným z najkrajších a najväčších hradov na Slovensku. Možno ho poznáte aj pod prezývkou “Orlie hniezdo”. Oravský hrad ročne navštívi viac ako 180 tisíc návštevníkov, ktorí sa kochajú nielen rôznymi expozíciami, ale aj samotnou tajomnou atmosférou, ktorá panuje v okolí tohto hradu.

Pekným spríjemnením výletu a zážitkom najmä pre deti môže byt\' nočná prehliadka s divadelnými predstaveniami a strašidelnými výjavmi - tieto prehliadky bývajú väčšinou len dvakrát do roka, na začiatku a na konci letných prázdnin.

Orava má svoje čaro a ak tu strávite niekoľko dní, nezabudnite si prezrieť okolie, ktoré v sebe spája všetko, čo rodina s deťmi ocení. Ak máte doma malých dobrodruhov, bude sa im určite páčiť plavba po Oravskej priehrade, ktorá je spojená s návštevou Slanického ostrova, ktorý má smutnú, no zaujímavú históriu.

Ďalším tipom na výlet je Oravská lesná železnica. Do historického vláčika nastúpite v Oravskej Lesnej, odkiaľ sa preveziete do údolia Tanečník. Súčasťou výletu je aj historická expozícia, ktorá návštevníkom predstaví viac o dejinách železnice.

4.    Bojnice

Ďalší tip na ideálny letný roadtrip s deťmi je určite návšteva Bojníc. V blízkosti mesta Prievidza sa nachádza romantický a rozprávkový Bojnický zámok, ktorý je jedným z najnavštevovanejších a najatraktívnejších hradov v strednej Európe. Zámok je národnou kultúrnou pamiatkou a nachádza sa v ňom múzeum a každý rok sa tu koná festival duchov a strašidiel, kde sa stretnú bosorky, upíri a strašidlá z celého sveta. Zámok vo svojom podzemí ukrýva aj prírodnú travertínovú jaskyňu s dvomi jazierkami.

V jeho blízkosti nájdete aj zoologickú záhradu, ktorá je domovom pre viac ako 360 druhov zvierat vrátane slonov, antilop či kriticky ohrozených mačiakov.

Kúsok od mesta sa nachádza aj vyhliadková veža Čajka, kde budete mať na dlani nielen Bojnice, ale aj Prievidzskú kotlinu a pohorie Vtáčnik. V blízkosti veže sa nachádza lanový park, lezecká stena a preliezky pre deti.

5.    Terchová

Kto by nepoznal Terchovú, kde sa narodil najznámejší slovenský zbojník Juraj Jánošík? Obec každoročne láka turistov spojením folklóru, tradícií aj turistiky v jednom.

Zažijete tu terchovskú muziku zapísanú v kultúrnom dedičstve UNESCO, môžete sa ubytovať v tradičných drevených chatkách, pochutnať si na pravých haluškách a na skok to máte aj na Malý či Veľký Rozsutec.

Milovníci turistiky pravdepodobne ocenia príjemnú túru do Jánošíkových dier - predstavujú sústavu tiesňav a kaňonov v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Nachádza sa tu viac ako dvadsať vodopádov a sú prístupné po značených turistických chodníkoch s lávkami, rebríkmi a aj s reťazami.

6.    Kvačianska dolina

V Kvačianskej doline vás čaká príjemná prechádzka v pôvabnom horskom prostredí, na ktoré určite tak rýchlo nezabudnete. Nájdete tu pôsobivý skalný útvar Jánošíkova hlava, výhľad na dolinu či malebné Mlyny Oblazy. Mlyny sú súčasťou náučného chodníka Prosieckou a Kvačianskou dolinou. Keďže nejde o náročnú trasu, turistika po okolí je vhodná pre všetkých, pre deti aj dôchodcov.

Tip: Viete ako sa vybaviť na túru do hôr?

7.    Štrbské Pleso

Obrazok: https://pixabay.com/sk/photos/panorama-%c5%a1trbsk%c3%a9-pleso-pr%c3%adroda-3233908/
Vysoké Tatry ponúkajú nespočetné množstvo rôznorodých krás. Jednou z nich je určite Štrbské Pleso. Či v lete alebo zime, v každom ročnom období si tu rodinka nájde nejakú outdoorovú činnosť.

Štrbské pleso je najnavštevovanejším a druhým najväčším plesom na Slovensku, ktoré je situované na rozhraní Mlynickej a Furkotskej doliny vo Vysokých Tatrách. Jazero vytvoril ustupujúci ľadovec a miestami dosahuje hĺbku 20 m. Prístup k plesu je veľmi jednoduchý, nájdete ho v osade Štrbské pleso, ktorá je východiskovým bodom turistických trás.

S deťmi sa môžete vydať na ľahkú túru zo Štrbského plesa na Popradské pleso, ktorá trvá približne hodinu a pol. Na trase sú úžasné scenérie a výhľady napríklad na Zlomiskovú dolinu, kde je v diaľke rozpoznať Východný Železný štít.

8.    Slovenský raj

Chcete sa s deťmi vybrať do raja? Tak potom priamo do toho slovenského. Je skvele dostupný, dostanete sa k nemu z mnohých dediniek a osád, ktoré ho obklopujú. Dobrými východiskovými bodmi pre denné túry sú Stratená, Dedinky či Podlesok, kde nájdete množstvo ubytovacích možností nielen v hoteloch a penziónoch, ale aj v chatách.

Tento prírodný poklad nájdete v srdci Slovenska. Turistické a cyklo chodníky vedú cez zalesnenú krajinu plnú potokov, tiesňav, vodopádov, jazier a vodných plôch. Na území Slovenského raja nájdete množstvo úzkych kaňonov a hlbokých roklín s vodopádmi. Najnavštevovanejšími roklinami sú určite Suchá Belá, Veľký Sokol a Róthova roklina. Ďalšími obľúbenými cieľmi sú skalný výbežok Tomášovský výhľad alebo Kláštorisko s ruinami kartuziánskeho kláštora.

Slovensko je krajinou zvykov a tradícií, a preto určite zvážte zaradenie týchto končín do vášho repertoára.

9.    Zuberec

Ste aktívna rodinka a láka vás turistika v Západných Tatrách, obľubujete trávnaté lúky a zaujímavé skalnaté útvary? Toto dobrodružstvo vás čaká, ak zavítate na dovolenku do Zuberca. Okrem turistiky sa môžete v okolí vydať na cyklotúru, plávať či navštíviť Múzeum Oravskej Dediny. V súčasnosti sa v skanzene nachádza 54 stavebných objektov tradičnej oravskej architektúry na ploche 8 hektárov. Medzi najvýznamnejšie objekty patrí drevený kostol svätej Alžbety zo Zábreže s maľovanými ornamentmi.

Tip pre rodiny s malými deťmi: Viete ako vybrať vhodnú autosedačku alebo podsedák do auta s isofixom?

10.    Levoča

Obrazok: https://pixabay.com/sk/photos/radnica-budova-slovensko-3305095/

Levoča patrí medzi jedno z najstarších a historicky najdôležitejších miest na Slovensku a čoraz viac si získava pozornosť aj od domáceho publika. Je známa predovšetkým vďaka najvyššiemu drevenému oltáru na svete (18,6 metrov) vyrobeného Majstrom Pavlom z Levoče, ktorý nájdete v Kostole sv. Jakuba. Centrum mesta je obohnané hradbami a svoje miesto si v ňom našli gotické, renesančné aj barokové stavby, ktoré razia dych nejednému návštevníkovi.

Uhasiť smäd a zahnať hlad môžete na námestí s lokálnymi kaviarňami a reštauráciami. Centrum je spolu so Spišským hradom a ďalšími pamiatkami v okolí zapísané v zozname UNESCO ako svetová kultúrna pamiatka.

Čo si so sebou zbaliť?

Cestovateľské portály a stránky sú plné rád, ako sa efektívne zbaliť na dovolenku. Ako však tieto pravidlá uplatniť, ak idete na výlet s deťmi? Tu sú tipy na balenie, ktoré sa vám zídu, ak cestujete s deťmi či už do prírody alebo do mesta:
●    Pri balení detského oblečenia sa riaďte tým, aby boli deti oblečené od hlavy po päty aj v prípade chladnejšieho počasia.
●    Vhodná obuv je základ. Ak sa chystáte na turistiku, zvoľte pevnú obuv, ktorá zvládne aj náročnejší terén.
●    Keďže deti radi objavujú, láka ich každý potok aj mláka, nezabudnite na náhradné oblečenie.
●    V prípade nečakanej zmeny počasia si zbaľte dáždnik alebo tenký pršiplášť, ktorý vám nezaberie veľa miesta.
●    Či už pôjdete cez leto do hôr alebo k vode, potrebovať budete krém na opaľovanie, pokrývku hlavy, repelent, slnečné okuliare.
●    Ak budete ubytovaní v hoteli, uteráky môžete nechať doma, zoberte si len deku prípadne osušku k vode.
●    Osvedčenými hračkami na dovolenku sú spoločenské hry, omaľovánky, puzzle, hlavolamy či obľúbené plyšové zvieratko.
●    Ak cestujete s malými deťmi, zvážte, či ten čas bez kočíka vydržíte. Ak nie, určite si ho pribaľte do kufra.

Chýbať by vám nemala ani cestovná lekárnička, ktorá by mala obsahovať:
●    lieky, ktoré užívate pravidelne
●    teplomer
●    prípravky proti uštipnutiu hmyzom
●    kvapky do očí, nosa a uší
●    lieky na nevoľnosť pri cestovaní, proti horúčke, proti hnačke, proti alergii
●    dezinfekčný prostriedok, obväzy a náplasti

5+1 najlepších aktivít pre rodiny s deťmi, keď počasie nepraje

Obrazok: https://pixabay.com/sk/photos/hmla-skala-vlhkos%c5%a5-voda-n%c3%a1lada-1651152/

Či v lete alebo v zime, zlé počasie vie vždy potrápiť. No netreba zúfať, zabaviť sa s deťmi môžete aj za nepriaznivého počasia. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a užite si veľa zábavy aj vo vnútri.

1. Tatry pod jednou strechou

Tatry môžete navštíviť aj v prípade zlého počasia. Práve za týmto účelom vznikla prehliadka "Tatry vnútri", ktorá ponúka krásy turistom aj v interiéri. Pomocou virtuálnej reality sa dostanete aj na Lomničák, budete môcť ovoniavať tatranské kvetiny a navštívite aj svištiu noru. Okrem toho spoznáte krásy prírody, divoké živly, obdivuhodné výhľady a dostanete sa aj na miesta, ktoré osobne nemôžete navštíviť, pretože sú turistom neprístupné.

2. Galéria Ilusia

Túto turistami veľmi obľúbenú galériu nájdete v centre Liptovského Mikuláša a jej prehliadka vám zaberie asi hodinu. Nechajte sa vyfotiť ako čítate noviny na vrchole mrakodrapu, hladkáte slona, prechádzate krajinou z LEGA alebo telefonujete na dne bazéna. Dávajte si však pozor, aby sa vám z toľkých optických klamov nezakrútila hlava.

3. LaborARTorium

Ďalšia galéria, ktorú môžete navštíviť, je LaborARTorium v Spišskej Novej Vsi na Elektrárenskej ulici priamo v budove známeho slovenského obchodného reťazca. Aj tu vás čakajú fascinujúce úkazy, zmenšia vás tak, aby ste sa mohli pozrieť do očí mravcovi, zajazdiť si na hadovi alebo vojsť do akvária k škrečkovi. Všetko si to môžete nafotiť alebo nafilmovať do vášho mobilu.

4. Galéria Dobrá hračka pre všetky dobré deti

Galériu Dobrá Hračka nájdete v Tatranskej Lomnici na ploche 500 m2. Ukrýva v sebe množstvo atrakcií, hier a hračiek pre deti každej vekovej kategórie. Vaše ratolesti si môžu vyskúšať, aké je to byť policajtom, hasičom, archeológom, lekárom, módnym návrhárom, hudobníkom či astronautom. Hry nie sú len zábavné, ale nútia deti aj rozhýbať mozgové bunky.

Nájdete tu napríklad veľké dopravné ihrisko, kinetický piesok, v ktorom sú ukryté poklady alebo drevenú loď, z ktorej deti môžu loviť magnetické rybičky. Kým sa deti budú spokojne zabávať a užívať si svet v hračkách, rodičia si môžu posedieť pri dobrej kávičke a dopriať si trochu oddychu.

5. Woodrock

Ak sa ani za nepriaznivého počasie nechcete vzdať pohybovej aktivity, Woodrock, najvyššia interiérová lezecká stena v strednej Európe, je práve pre vás. Má neuveriteľných 31 metrov a nachádza sa v starej továrni v Poprade. V hale sú vítaní nielen veľkí, ale aj malí horolezci. Stenu je možné zdolať individuálne alebo sa prihlásiť na kurz lezenia. Tak čo, trúfnete si na ňu?

6. Jaskyne

Belianska jaskyňa

Vďaka svojej výhodnej polohe priamo vo Vysokých Tatrách patrí Belianska jaskyňa medzi najnavštevovanejšie slovenské jaskyne. Prehliadkový okruh má dĺžku 1370 m, na trase je 860 schodov, pobyt v jaskyni trvá asi 70 min. Tešiť sa môžete na bohatú jaskynnú výzdobu, sintrové vodopády, stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie prírodné úkazy. Keďže teplota sa v jaskyni pohybuje od 5-6°C, nezabudnite sa teplo obliecť.

Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa je vhodným tipom na výlet hlavne pre rodiny s malými deťmi, ktoré začínajú spoznávať čaro turistiky. Okrem toho, že jaskyňa má skvelú polohu, vstup sa nachádza prakticky priamo na parkovisku a ani prehliadka nie je dlhá, zaberie vám približne iba 25 minút.

Jaskyňa Domica

Jaskyňa Domica je najväčšia a najznámejšia jaskyňa národného parku Slovenský Kras. Okrem toho, že je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO, sa radí aj medzi najdlhšie jaskyne Slovenského krasu. Jaskyňa sa nachádza v južnom svahu Silickej planiny, v katastri obce Kečovo na juhu Slovenska.

Pýši sa prekrásnou kvapľovou výzdobou s množstvom stalagmitov a stalagtitov, jedinečnými pramienkovými kvapľami a kaskádovými vodopádmi v štýle rímskych kúpeľov. Jaskyňou preteká podzemná riečka Styx. Na nej sa môžete s deťmi plaviť a zároveň pozorovať obrovské množstvo netopierov.

Vedeli ste, že sa v tejto jaskyni natáčala známa slovenská rozprávka Soľ nad zlato?

Neuveriteľné zážitkové pobyty na Slovensku

Obrazok: https://pixabay.com/sk/photos/jazero-hory-chata-horsk%c3%a9-jazero-1681485/

Objavte tie najlepšie nápady na zábavu a relax a prežite vysnívanú dovolenku aj s vašimi ratolesťami na nezvyčajných miestach.

Rodinné dobrodružstvo v netradičných mobilných domčekoch

Tieto netradičné mobilné domčeky, apartmány a chatky sa nachádzajú v Košiciach iba 4 km od centra mesta. Získajú si vás nielen štýlovým ubytovaním, oddychom, ale aj atrakciami v okolí. Veľkým plusom ROUTE E58 CAMPU je výborná poloha a blízkosť železničnej stanice či letiska. Moderne vybavený kemp ponúka niekoľko atrakcií: mini ZOO, fitness zónu, altánok a množstvo ďalších športových aktivít.

Tip: Zaujímajú vás viac na ubytovanie luxusné chaty s vlastnou vírivkou?

Ak ste si vždy chceli vyskúšať kempovanie s deťmi, teraz máte príležitosť. K základnému vybaveniu ubytovania patrí TV s plochou obrazovkou, pracovný stôl a bezplatné pripojenie k Wi‑Fi sieti a o dokonalý komfort sa postará kúpeľňa so sprchovým kútom alebo vaňou, toaletou a uterákmi. Pohodlie dotvára moderný nábytok, pohodlné postele a v apartmáne a domčeku Premium aj plne vybavená kuchyňa. Hladné bruchá určite mať nebudete, pretože v cene máte raňajky, niektoré varianty ubytovania obsahujú dokonca polpenziu.

Ako sme spomínali, v rezorte je veľa športových aj rekreačných aktivít. Deti sa zabavia na ihrisku, môžu si zahrať stolný tenis, futbal alebo bedminton. Dospelí môžu naopak využiť fitness centrum či si vychutnať grilované mäso v altánku s ohniskom. Rodiny s deťmi si najviac užijú návštevu mini ZOO, kde ich čaká stretnutie so zvieratkami, ktoré môžu aj nakŕmiť.

Čo vás čaká:

●    Prehliadka a kŕmenie zvieratiek vo vlastnej mini ZOO
●    Detské ihrisko a outdoorové fitness
●    Pingpongový stôl a ďalšie športové náčinie
●    Altánok na posedenie s ohniskom s možnosťou opekačky
●    Parkovanie a Wi-fi zadarmo

Okrem toho máte na dosah aj jedno z najkrajších miest Košice, ktoré púta pozornosť nielen pamiatkami. Okrem spievajúcej fontány je pre deti veľkým lákadlom aj Bábkové divadlo, Botanická záhrada, Východosloven­ské múzeum, kde si môžete obohatiť svoje vedomosti a historické pamiatky ako Dóm sv. Alžbety, či Kaplnka sv. Michala.

Unikátny pobyt v korunách stromov

Chcete sa prebudiť do rozprávky na stromodomčeku a užiť si nádherný výhľad na okolie Žiliny a Martina? V tom prípade si doprajte neobyčajný zážitok spojený s návštevou Rozprávkového lesa a vyrazte na cestu dobrodružstiev.

Toto netradičné ubytovanie sa nachádza v obci Nezbudská Lúčka niekoľko kilometrov od Žiliny. V rozprávkovom domčeku na strome môžete prísť pokojne s celou rodinou, zmestia sa sem až 4 osoby. Vo vnútri vás čaká unikátny dizajn a drevený nábytok, ktorý dodáva celému prostrediu dokonalú atmosféru. K dispozícii je jedna veľká manželská posteľ a prístelka, pohodlný gauč a posedenie na terase. V domčeku je taktiež kúpeľňa so sprchovým kútom, umývadlom a WC. No najväčším benefitom je neuveriteľný výhľad na hrad Strečno a okolie lesa.

V areáli nájdete niekoľko gastro prevádzok so slovenskými špecialitami, detské ihrisko s hojdačkami a trampolínami, rôzne kolotoče a mini ZOO. Panoramapark je stvorený na rodinné akcie a kreatívne aktivity s deťmi, kde je samostatný bar, kuchyňa a toalety.
V čarovnom Rozprávkovom lese vás čaká mnoho postavičiek z nikdy nestarnúcich príbehov ako Snehulienka a sedem trpaslíkov či Tri prasiatka. Na svoje si tu prídu deti aj dospelí.

Čaro vidieka v chalúpke „Ako kedysi“

Ak si radi zaspomínate na časy, kedy ste aj vy trávili prázdniny u starých rodičov a svet bol pre vás gombička, tieto chvíle si s celou rodinou môžete pripomenúť na Liptove a vychutnať si pohodový pobyt v rozprávkovej dreveničke. Tu si doprajete totálny oddych od televízie aj sociálnych sietí a užijete si upokojujúcu atmosféru a čarovné prostredie.

Drevenička je zariadená dreveným nábytkom a tradičnými ľudovými doplnkami bez modernej techniky, takže sa môžete vrátiť v čase a užívať si pauzu od každodenných povinností.

Okolie ponúka neskutočné scenérie vrchov, údolí a vodopádov. Na potulky sa môžete vybrať k Lučanskému, Šútovskému či Jeleniemu vodopádu, preskúmať s deťmi okolité cyklotrasy, zájsť do Tatralandie alebo navštíviť historické pamiatky vo Vlkolínci. Program si samozrejme môžete vyskladať podľa seba a objaviť ďalšie nápady na trávenie voľného času.

Vedeli ste, že rybárčenie ponúka množstvo výhod? Tu je prečo viesť vaše deti k rybolovu!

Rodinná dovolenka v prvom tatranskom glampingu

Tento neobyčajný zážitok by ste si ani vy, ani vaše deti nemali nechať ujsť. Chcete sa sami vrátiť do detských čias, objaviť krásnu prírodu, pozorovať hviezdy a po zobudení dýchať čerstvý vzduch? Vyskúšajte glamping! Prvý tatranský glamping ponúka ubytovanie obklopené zeleňou, v ktorom s rodinou môžete prežiť nezabudnuteľné chvíle.

Samotný glamp sa nachádza na okraji obce Štôla, čo je ideálne miesto na spoznávanie Tatier. Ubytovanie je umiestnené na súkromnom pozemku, ktorý zaručuje nikým a ničím nerušený kontakt s prírodou. V glampe budete mať všetko potrebné na to, aby ste sa cítili pohodlne, vrátane drevenej postele s kvalitnými matracmi, prístelok, dizajnových kresiel a štýlovej truhlice, do ktorej si odložíte vaše oblečenie. Umývačku riadu ani servis ako v hoteli však nečakajte.

Na deti vonku čaká neobmedzený výbeh, trampolína aj detský domček pod korunami stromov.
Vybavenie stanu:
●    Pohodlná manželská posteľ
●    Držiak na šaty
●    Nočné stolíky
●    Vnútorné sedenie
●    Osvetlenie v podobe petrolejok
●    Vonkajšia outdoorová sprcha
●    Terasa s posedením
●    WC – vonku, mimo stanu

Bezpečnosť

Pevné a spoľahlivé plátené stany pochádzajú z dielne renomovaného dánskeho výrobcu NORDISK. Sú certifikované a vyrobené tak, aby vydržali silu vetra až do 70 km/h. Celá terasa je oplotená bezpečným zábradlím a uzamykateľnou bránkou. Takže sa niet čoho obávať.

V areáli môžete aj grilovať alebo si užiť ranný piknik v tráve či večerný táborák pri ohni.

Dúfame, že ste sa našimi tipmi mohli inšpirovať. Teraz je však čas, aby ste s rodinou objavovali krásy slovenskej prírody a užili si spoločné chvíle, na ktoré len tak rýchlo nezabudnete!

Dominika Blchová, SEO, Optimalizácia webu pre vyhľadávače