Night club vo wellness hoteli Alexandria má prvorepublikovú atmosféru

Jedným z centier nočného života v najnavštevovanejších moravských kúpeľoch v Luhačoviciach je vyhlásený Nigh club (nočný klub) v tunajšom najluxusnejšom hoteli  ALEXANDRIA**** Spa & Wellness. Hlavná budova hotela má nezameniteľný prvorepublikový charakter a v rovnakom duchu je zariadený a vedený aj nočný klub. Na stenách klubu sú fotografie prvorepublikových filmových hviezd. V roku 1939 sa v hoteli nakrúcal film Biela vrana a o rok neskôr Poznaj svojho muža. Návštevník tu má dojem, že sa každú chvíľu spoza rohu vynorí Vlasta Burian, Jaroslav Marvan, Oldřich Nový či Adina Mandlová, ktorí ho radi v jeho predvojnovej zlatej ére navštevovali. Alebo, že každú chvíľu zaznie veta: „Zavřete oči, odcházím...“

Komorné priestory klubu s atmosférou 30. rokov minulého storočia a kapacitou 85 miest sa vždy rýchlo zaplnia. Kúpeľní hostia bez ohľadu na vek okupujú parket až do záverečnej o polnoci. Vstup je povolený len v spoločensky vhodnom odeve. Neznamená to len oblek, ale šortky a tričko sú tu nevítané. Okrem tanečných večerov klub usporadúva aj večery hudby na počúvanie či iné tematické hudobné podujatia. Na jedálnom lístku je aj obľúbený tatársky biftek. Priestory nočného klubu sa dajú využiť pre privátne akcie alebo aj ako separátne meeting room pre organizovanie školení, seminárov.

Klub i hotel majú bohatú, zaujímavú, ale i pohnutú históriu. Postavil ho známy český architekt Alexander Lozovský a daroval ho svojej manželke ako svadobný dar v roku 1939. Na konci druhej svetovej vojny ho takmer vyhodili do povetria. Nemeckí vojaci už mali v priestoroch klubu, hlavne na nosných stĺpoch, ktoré podopierali hotel, rozmiestnené nálože s trhavinou. Zachránil ho dlhoročný čašník, Vincenc Jančařík, ktorý dosiahol u veliteľa školiaceho strediska, ktoré bolo cez vojnu v hoteli, aby zasiahol.

Za návštevu rozhodne nestojí iba vyhlásený Nigh club, pýšiaci sa atmosférou prvej republiky, ktorý neodmysliteľne patria k histórii a počiatkom hotela, ale celý hotel  Alexandria. Hostia v ňom nájdu pôvodnú obľúbenú Francúzsku reštauráciu s gurmánskymi špecialitami. Moderná časť hotela je zasa reprezentantom súčasnej generácie najmodernejších kúpeľných zariadení európskeho wellnessu. Zatiaľ čo izby v historickej časti sú ladené v štýle 30-tych rokov minulého storočia, moderné časti zdobia repliky suvenírov z ťažení Alexandra Veľkého. Magnetom je voľný vstup do wellness centra v štýle starorímskych kúpeľov, ktorý zahŕňa rad relaxačných procedúr.


Hotel Alexandria má niekoľko naj, kvôli ktorým sa ho oplatí navštíviť. Patria k nim: osobitá architektúra, bohatá história, vynikajúca kuchyňa, vyhlásená Francúzska reštaurácia, prvorepubliková atmosféra hlavnej budovy s historickým nočným klubom, špičkové služby, profesionálny personál, návštevy politických a umeleckých osobností, najväčšie a najluxusnejšie wellness centrum v Luhačoviciach.
ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel je vlajkovou loďou akciovej spoločnosti Kúpele (Lázně) Luhačovice v oblasti wellness pobytov a jednou z neprehliadnuteľných dominánt Luhačovíc. Ročne hotel poskytne služby takmer 7000 hosťom. Okrem českej, rakúskej a izraelskej klientely využíva jeho služby ročne niekoľko stoviek Slovákov. V posledných rokoch tu privítali okrem prezidenta Miloša Zemana a ďalších politikov aj také umelecké osobnosti, ako sú Jiří Stivín, Miroslav Dvorský, Gabriela Demeterová, Sophia Jaffé, Soňa Valentová, Miloslav Mejzlík, Hana Gregorová, Ondřej Brzobohatý, Dušan Jamrich či Iveta Weissová. O pohodlie návštevníkov sa stará 60 zamestnancov hotela. Slováci masívnejšie objavili čaro hotela Alexandria už pred viac než piatimi rokmi a odvtedy sú mu verní a prichádzajú na návštevy opakovane, najmä na predĺžené víkendy. Veď z Bratislavy to majú len 1,5 hodiny autom.

ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel pod vedením riaditeľky Ing. Miloslavy Fialovej pravidelne potvrdzuje svoje výsadné postavenie medzi wellness hotelmi, keď získal niekoľko prestížnych ocenení v rôznych súťažiach. Po rekonštrukcii v roku 2010 hotel už šesťkrát  získal prestížne ocenenie v súťaži Czech Hotel Awards - Hotel roka v kategórii Wellness & spa v Zlínskom kraji. Medziročne dosahuje nárasty výkonov, tržieb, obsadenosti izieb a spokojnosti svojich klientov. Na týchto výsledkoch sa významným spôsobom podieľa aj úroveň gastronómie. Francúzska reštaurácia, udržujúca si atmosféru 30. rokov minulého storočia, patrí k vyhláseným podnikom nielen v Zlínskom kraji. Výnimočné prostredie uspokojí aj náročných milovníkov dobrého jedla podávaného v noblesnom prostredí. Zároveň ponúka aj služby, ktoré sa dnes už veľmi nevidia. Návštevník tu môže obdivovať pôvodný interiér, ktorý na dýcha nevšednou eleganciou ako v čiernobielych predvojnových filmoch. Krištáľové lustre, zrkadlá, veľkoplošné originálne obrazy či interiérové doplnky potiahnuté pravým zlatom, navodia slávnostnú atmosféru už pri vstupe.

Názov Francúzskej reštaurácie je daný spôsobom obsluhy, ale zameranie je predovšetkým na českú kuchyňu, miestne špeciality a pôvodné prvorepublikové recepty. Hlavnou, dnes už málo vídanou prednosťou, je návrat k tradičnému spôsobu obsluhy vrátane dohotovovania pokrmov pred hosťom, flambovania či šambrovania koňakov. Z jedálneho lístka má najväčší úspech flambovaný Chateaubriand s grilovanou záhradnou zeleninou a tiež tradičné flambované palacinky. Ako zakončenie menu volia hostia šambrovaný, čiže nad otvoreným ohňom nahriaty, koňak. Veľmi obľúbené sú aj pravidelné mesačné gastronomické akcie.

Viac na: www.HotelAlexandria.cz, www.LazneLuhacovice.cz