Nesnívajte o dokonalom pive, navarte si ho!

ŠARIŠ – Viete si predstaviť, že navštívite online stránku, kde vyplníte päť základných údajov a oni vám podľa toho uvaria pivo? Pivovar Šariš sa rozhodol, že prvýkrát v histórii dá možnosť vyskúšať si, aké je to byť sládkom, každému dospelému Slovákovi. Zo všetkých vašich pív vznikne unikátny recept, podľa ktorého v Šariši uvaria špeciálnu várku. A tú budete môcť ochutnať už v septembri!

Každé pivo na svete sa varí z troch základných surovín – a to jačmenného sladu, chmeľu a vody. V najmodernejšom stredoeurópskom pivovare však veria, že ich pivo obsahuje aj štvrtú špeciálnu esenciu, srdce, ktoré mu dodávajú práve ľudia. Preto fanúšikovia dobrého piva môžu rozhodnúť o tom, ako bude chutiť nová limitovaná edícia.

Každý si najprv na stránke Šariš.sk zvolí parametre svojho vysnívaného piva, konkrétne jeho stupňovitosť, farbu, horkosť, plnosť či dodatočné chmelenie za studena. Celý systém je prispôsobený tomu, aby si každý mohol vytvoriť presne taký zlatistý mok, po akom jeho srdce túži.

So svojím výsledným pivom sa môžete dokonca pochváliť aj na sociálnych sieťach. Na špeciálne vytvorenej etikete vaši priatelia uvidia všetky vlastnosti a charakteristiky vami vyrobeného piva. Dostali ste po týchto slovách chuť na vlastné pivo? Môžete sa naň začať tešiť!

Každé vaše online pivo, každý kúsok srdca, ktorý do piva Slováci vložia, sa zaráta do celkového profilu piva. Podľa tohto receptu začnú v Šarišskom pivovare v druhej polovici júna vyvíjať a reálne variť pivo, ktoré viac slovenským už byť nemôže. Prvá várka tejto špeciality bude slávnostne predstavená na Dni otvorených dverí pivovaru 3. septembra 2016. V nasledujúcich mesiacoch bude dostupná aj na výčapoch v každom dobrom Šariš Pube. Tak hor sa do varenia!