Nemáte stále adventný veniec? Vyrobte si ho!

Obdobie príprav na Vianoce už začalo. Je pravda, že prvú adventnú nedeľu už máme za sebou, ale ak nemáte na svojom stole adventný veniec, ešte stále si ho môžete vyrobiť.

Symbolom víťazstva i úcty je veniec už odnepamäti. Práve ten adventný vzdáva hold tomu, kto je očakávaný a uctievaný ako osloboditeľ a kráľ. Podľa tradície sa každú nedeľu zapáli jedna sviečka. Tento rok sa posledná zažne 21. decembra.
Najčastejšie sa na zdobenie adventných vencov používa červená farba. Doba však ubieha a módne trendy vianočných dekorácii sa menia. Dnes je veľmi populárna a čoraz viac používaná biela farba, ktorá v človeku evokuje sneh, mráz, ale aj čistotu. Dizajn ozdôb môže byť tradičný, ale i moderný.

Klasika nikdy neumiera. Červeno-zelená kombinácia je in

Potrebujete:
polystyrénový kruh, 4 veľké, červené sviečky, zelené halúzky z ihličnatého stromu, 4 šišky, škorica celá, sušené ovocie (pomaranč, citrón, grep), špendlíky, nožničky

Postup:
Postupujte metódou vpichovania. Do polystyrénového kruhu najskôr ponapichujte halúzky (čečinu). Najvhodnejšie sú jedľa, tis, borievka alebo brečtan. Sviečky rozmiestnite v rovnakých rozstupoch. Na spodok každej sviečky pripevnite špendlík alebo špáradlo a pripevnite ich tak k vencu. Základ máte hotový. Nakoniec naaranžujte dekorácie: šišky, škoricu, sušené ovocie.
Ak sa vám zdá táto kombinácia až príliš klasická, môžete si veniec ozvláštniť. Veľmi moderné sú dnes dizajnovo riešené podlhovasté ťahavé vence.

Čo poviete na zlato-biely adventný veniec?

Potrebujete:
1 hustejšiu zelenú vetvičku, 4 veľké krémové sviečky (môžu byť okrúhle, ale aj hranaté), aspoň 6 rôzne veľkých vianočných gúľ (odtiene zlatej farby), biele trblietavé hviezdičky, stužka, biele umelé kvetinky (napríklad ľalia) a sošku anjelika. K tomu ešte šnúrku na pripevnenie, špendlíky, pásku alebo lepidlo a bielu glitrovú posýpku.

Postup:
Na vetvičku vedľa seba vodorovne pripevnite sviečky. Na vianočné gule zaveste šnúrku a tú následne priviažte o vetvičku. Kombinujte väčšie s menšími, tým docielite úžasný výsledok. Zo stužky urobte malé mašličky. Niektoré pripevnite na sviečky, niektoré na ihličie. Vytvorte si ozdôbky z ľalií a hviezdičiek, previažte stužkou a aplikujte na venček. Nakoniec posypte bielou glitrovou posýpkou, ktorá evokuje sneh. Veniec položte na stred stola. Na okraj dajte sošku anjelika.

Jednoduchý adventný veniec
Veľmi originálny adventný venček, ktorý je skutočne jednoduchý, si môžete vyrobiť nasledovne.

Potrebujete:
4 rozdielne veľké oválne sviečky, jednoduchú striebornú tácku, kúsok striebornej stuhy z organzy, drôtik, šnúrku, lepidlo, vetvičku

Postup:
Sviečky jednoducho rozmiestnite na tácku. Spodok prilepte. Z drôtiku vyrobte 4 číslice (1,2,3,4) a taktiež štyri srdiečka. Je to ľahké. Každú číslicu zvlášť nalepte do jedného srdiečka. To následne priviažte šnúrkou na sviečku a do uzlíka vložte kúsok vetvičky. Nakoniec na tácku položte organzu. Jednoduchý a krásny venček je na svete.

-m-
Obrázok: www.freedigitalphotos.net, arthur 84