Najlepšia rada, akú ste kedy mohli dostať o plotovom pletive

Najlepšia rada, akú ste kedy mohli dostať o plotovom pletive

Či už máte dom, priemyselnú stavbu alebo chováte zvieratá, kvalitné a funkčné oplotenie vám dokáže zabezpečiť ochranu i sùkromie, ktoré potrebujete. Oplotenie pozemku ohraničuje a chráni vymedzený priestor a aj preto plní veľmi dôležitú funkciu. Ak je vašim zámerom mať kvalitný a trvácny plot, plotové pletivo je v tomto prípade skvelou voľbou. Má mnoho výhod a benefitov a je tiež cenovo dostupné.

Kvalitné oplotenie - záruka vášho pokojného spánku.

Rozhodli ste sa pre stavbu a montáž plotového pletiva? Potom by vám mohlo byť nápomocné poznať o ňom niektoré faktory.

Čo je dôležité vedieť predtým, než začnete oplotenie stavať?

Zvoliť si správne miesto oplotenia.

Pred montážou nového plotu je potrebné zohľadniť typ a parametre miesta, na ktorom bude oplotenie postavené.

Zvoliť si vhodný typ oplotenia.

Každý pozemok má svoje špecifiká, na ktoré treba brať ohľad predtým, než sa začne oplotenie stavať. Rôzne typy pozemkov si vyžadujú rozličné druhy oplotenia.

Cena oplotenia.

Cena oplotenia pozemku sa pohybuje v širokej škále a líši sa aj podľa typu oplotenia a použitých materiálov.

Čo vám môže najviac pomôcť pri výbere vhodného plotového pletiva?

Myslite na svoju ochranu a bezpečnosť vášho pozemku. Plotové pletivo by malo byť funkčné, kvalitné a trvácne a malo by spĺňať vaše preferencie a požiadavky.

Pri voľbe oplotenia nikdy nestraťte zo zreteľa primárny dôvod, prečo oplotenie budujete.

Dôvody stavby oplotenia bývajú rôzne, ako napríklad:

    • Vymedzenie hraníc pozemku.

Oplotenie ako také oddeľuje stavbu a pozemok od okolitého prostredia. Pred jeho stavbou je dôležité vedieť účel oplotenia a od čoho ním potrebujete oddeliť vás pozemok. Ak máte rodinný dom, možno je vašim cieľom ohradiť ho od susedných pozemkov a získať tak svoj súkromný priestor pre vaše aktivity a relax v záhrade. Ak je napríklad za vašim pozemkom les, potrebujete ho vymedziť od neho tak, aby ste mohli nerušene bývať vo vašom dome. Samozrejme dôvodov prečo oddeliť pozemok od okolia je mnoho. Berte preto v úvahu ten svoj vlastný, pre ktorý ste sa rozhodli oplotenie postaviť.

    • Zabezpečenie ochrany majetku.

Oplotenie pozemku má tiež za úlohu ochrániť váš majetok, či už sa jedná o rodinný dom, priemyselnú stavbu, chovateľskú budovu alebo iné.  

    • Trvácnosť a životnosť oplotenia.

Odolnosť oplotenia voči vplyvom počasia, korózii a behu času je ďalším podstatným faktorom a figuruje pri rozhodovaní jeho montáže a budovania.

Plotové pletivo disponuje mnohými prednosťami, ako sú vysoká odolnosť, dlhá trvácnosť, pomerne jednoduchá montáž a následná údržba.  
Plastové pletivo je vyrobené z vysoko kvalitných, antikoróznych materiálov, ktoré sú zárukou kvality a dlhej životnosti.
Pri voľbe správneho typu oplotenia, v tomto prípade plotového pletiva, je dôležité nezabudnúť na primárny účel, pre ktoré má byť postavené.

Plotové pletivo a plastové pletivo je dostupné v niekoľkých druhoch a prevedeniach:

Štvorhranné pletivo
- poplastované- vyrobené zo žiarovo pozinkovaného drôtu s ochrannou vrstvou PVC s odolnosťou voči korózii až 15 rokov.
- pozinkované- vyrobené zo žiarovo pozinkovaného drôtu.. Jeho životnosť je minimálne 10 rokov.

Zvárané pletivá v rolkách - sú vyrobené z pozinkovaných drôtov a následne poplastované. Pôsobia esteticky a majú vysokú životnosť.

Plotové panely
-pozinkované- po zváraní sú žiarovo pozinkované. Majú veľmi vysokú odolnosť voči korózii.
-poplastované- sú vyrobené z pozinkovaných drôtov pred zváraním a upravené vysokoadhéznou polyesterovou vrstvou . Odolnosť voči korózii majú minimálne 20 rokov.

Čo je dobré brať do úvahy pri montáži a stavbe plotového pletiva.

Keď ste si zvolili vhodný typ plotového pletiva a zohľadnili aj jeho účel, môže nasledovať jeho montáž. Dôležitý je výber vhodných nástrojov a pomôcok, ktoré vám prácu uľahčia.
Myslite aj na to, aby bol drôt správne napnutý. Nenapínajte ho príliš, môže prasknúť. Keď je príliš uvoľnený, nebude zas dostatočne pevný a stabilný.

Dobré je nájsť akúsi zlatú strednú cestu, vďaka ktorej pôjde všetko ľahšie a jednoduchšie a vy sa budete môcť tešiť z výsledkov vašej práce- vášho nového plota.