Mrazivý triler s detektívkou Josie Quinnovou. Matkin hrob

Ver mi, keby som mala na výber, radšej by som skočila do studne, než sa v tom vŕtať. Ani ma netrápi, že nie je tou, za ktorú sa vydávala. No musím vyriešiť vraždu a ona má spojenie s obeťou...

Je tu tretí diel krimisérie Lisy Reganovej - Matkin hrob. Detektívka Josie Quinnová musí v sebe nájsť všetky sily a odvahu, aby vyriešila prípad, ktorý otvoril dvere do jej tmenej a bolestnej minulosti. To, čo sme v prvých dieloch tušili o jej trýznivej minulosti, teraz vypláva na povrch. A spoznáme celú pravdu!

Keď dvaja malí chlapci nájdu pri hre v lese  neďaleko parkoviska pre karavany pochované telo, policajnej náčelníčke Josie Quinnovej sa začínajú vracať nepríjemné spomienky. Aj ona sa ako dieťa v tom lese hrávala, aby bola čo najďalej od svojej nevyspytateľnej matky Belindy Roseovej.

Josie však už nemôže svoje spomienky ďalej potláčať. Policajná dentálna analýza dokáže, že nájdené telo patrilo mladej žene zavraždenej pred tridsiatimi rokmi. Žene menom Belinda Roseová...

Josie svoju matku roky nevidela a nechce na tom nič meniť. Spojenie medzi ňou a prípadom ju však donúti oživovať veci, ku ktorým sa už nikdy nechcela vracať. Blíži sa odhalenie tajomstva... Keď sa nájde ďalšie telo, navždy jej to zmení život. Je jasné, že niekto z Josinho okolia sa nezastaví pred ničím, len aby udržal pravdu navždy hlboko pochovanú.

Dokáže Josie vybojovať bitku s démonmi zo svojej minulosti, aby dokázala ochrániť ďalšie nevinné životy?

Matkin hrob je po Miznúcich dievčatách a Dievčati bez mena opäť vynikajúco napísaný triler, ktorý má spád, dynamiku a treba povedať, že v mnohých ohľadoch ten najlepší diel. Perfektne premyslená zápletka, fokus na detektívku Josie Quinnovú, gradujúce napätie a postupné odkrývanie tajomstiev robí z tejto knihy čitateľskú krimilahôdku.
Akoby bola Lisa Reganová od knihy ku knihe lepšia, spisovateľsky vyzretejšia a prepracovanejšia.