Letné prehliadky a výlety, na ktoré nepotrebujete auto

 Počas Víkendového objavovania po Regióne Trnava sprievodcovia predstavia Príbehy troch miest. Začiatky prehliadok nadväzujú na príchody verejnej dopravy. Návštevníci počas troch dní spoznajú kostoly, pivnice a krypty pod Trnavou, ako aj rozárium a majetky rodiny Chotekovcov v Dolnej Krupej. Nebudú chýbať prehliadky pravekého hradiska Molpír spolu s najmladším zámkom na Slovensku v obci Smolenice.

Víkendové objavovanie po Regióne Trnava, počas ktorého môžu návštevníci spoznať príbehy troch najzaujímavejších miest regiónu, odštartuje v piatok podvečer v Trnave témou Podzemného mesta.

„Začiatok piatkového ekologického objavovania bude vždy o 18:00 h. pred mestskou vežou na Trojičnom námestí v Trnave, kde bude na záujemcov čakať sprievodca. Trasa prehliadky vedie cez Kostol Najsvätejšej trojice z 18. storočia, v ktorom sú uložené kosti košických mučeníkov, stredovekou pivnicou pod mestom, Kostolom sv. Jakuba, ktorý bol v minulosti zničený zemetrasením a kryptou pod kostolom. Prehliadka končí o 20:00 h. a návštevníci počas dvoch hodín uvidia päť objektov, ktoré sú verejnosti bežne neprístupné,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.Prvé termíny prehliadok začínajú od 9. júna a budú pokračovať do začiatku septembra.

Počas letných sobôt bude Víkendové objavovanie po Regióne Trnava pokračovať spoznávaním príbehov obce Dolná Krupá neďaleko Trnavy. „Sprievodca bude skupinu čakať na zastávke pri Kostole sv. Ondreja o 12:45 h. popoludní. Čas začiatku prehliadky je prispôsobený príchodu spojov medzimestskej dopravy z Trnavy, odtiaľ vedie prehliadka obecným múzeom, kryptou rodiny Chotekovcov, rodinnou hrobkou Brunsvikovcov a tiež parkom pri klasicistickom kaštieli i Beethovenovým domčekom,“ vysvetľuje Alexander Prostinák a dodáva, že „bodkou za celodenným objavovaním budú tisícky ruží v najväčšom rozáriu na Slovensku v areáli Medolandie.“ Prvá prehliadka sa bude konať v sobotu 10. júna a nasledujúce plánované termíny sú 8. júla, 5. augusta a 2. septembra.

Víkendové objavovanie po Regióne Trnava uzavrie nedeľné spoznávanie obce Smolenice. Sprievodca skupinu vyzdvihne o 12:30 h. pár metrov od vlakovej stanice v medovinárstve Včelovina pod Smolenickým zámkom. „Prvé miesto, ktoré je súčasťou prehliadky, je múzeum Molpír a sprievodca skupinu ďalej zavedie na praveké hradisko Molpír, ako aj na Smolenický zámok postavený Jozefom Pálffym,“ dodáva Alexander Prostinák. Termíny nedeľných prehliadok sú 11. júna, 9. júla, 6. augusta a 3. septembra.

Obec Smolenice je veľmi dobre prepojená s Bratislavou, Záhorím alebo s Trnavou autobusovou aj vlakovou hromadnou dopravou. V letných mesiacoch bude navyše v obci premávať bezplatná pravidelná kyvadlová doprava so zastávkami na železničnej stanici, pri medovinárstve Včelovina, v centre obce a na parkovisku v rekreačnej oblasti Jahodník pod jaskyňou Driny vďaka podpore Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

„Našou snahou je vytvoriť pre turistov zo Slovenska, ako aj zo zahraničia, program na celý víkend tak, aby mohli využívať ekologickejší spôsob cestovania hromadnou dopravou. V Trnave zažijú atmosféru historického mestečka a zároveň objavia príbehy miest okolitého regiónu,“ dodáva Alexander Prostinák.

Zároveň OOCR Trnava Tourism zabezpečila, že ubytovaní hostia v trnavskom Hoteli Spectrum, v Penzióne Patriot alebo v Apartments 1620yr získajú zľavový kupón na prehliadky.

Ceny letných prehliadok:
Podzemné mesto Trnava - 8 €, Prehliadka Dolnej Krupej – 13 € a prehliadka Smoleníc - 15 €
*deti do 6 rokov zdarma
Všetky tri prehliadky spolu - 32 €

Zdroj foto: Región Trnava

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.