Jarná vychádzka ku Dňu Zeme

Jarná vychádzka ku Dňu Zeme

Považské múzeum v tomto roku pripravuje niekoľko lektorovaných vychádzok do okolia Žiliny pod vedením prírodovedných pracovníkov. Vychádzky budú tematicky venované spoznávaniu lokálnej flóry a fauny, ale aj rozprávaniu o ochrane prírody a jej histórii. „Priblížime druhovú rozmanitosť kvetov, stromov, vtákov, obojživelníkov aj cicavcov a ich fascinujúce príbehy a životné stratégie. Prejavy prírody sú vo viacerých smeroch príťažlivé, preto stoja za bližší kontakt a osobné preskúmanie,“ vysvetľuje botanička Považského múzea Květa Kicková.

 

Prvá vychádzka sa uskutoční 22. 4. pri príležitosti Dňa Zeme a záujemcovia sa môžu tešiť na výlet na Veľký vrch pri Divinke. Zraz bude o 15.45 na autobusovej zastávke Divinka, OcÚ. Trasa bude nenáročná, pôjde sa náučným chodníkom po spevnenej lesnej ceste približne 3 km. Organizátori preto odporúčajú oblečenie a obuv do terénu. K dispozícii bude monokulárny ďalekohľad na pozorovanie vtáctva, ale návštevníci si môžu priniesť aj vlastný.

 

Vychádzka je vhodná pre všetky vekové kategórie, vstupné na osobu sú 2 eurá, deti do 6 rokov majú vstup zadarmo. Termín sa môže zmeniť v prípade nevhodného počasia, akékoľvek otázky môžu záujemcovia posielať na kickova@pmza.sk, kicko@pmza.sk alebo volať na tel. č. 0903 881 495.

Zdroj foto: pmza.sk