HANDSFREE MAMA, KTORÁ MÁ ČAS

Návod, ako odložiť telefón, spáliť zoznam povinností, prestať prahnúť po dokonalosti a pochopiť, čo je naozaj dôležité

Rachel Macy Staffordová sa začala zverovať na blogu, keď sa stala dvojnásobnou matkou a prestala zvládať každodenné povinnosti. Netušila, koľko spriaznených duší objaví a ako jej téma rozprúdi debatu o vzácnych chvíľach v živote. Nakoniec napísala knihu, ktorú by si mal prečítať každý rodič! Mama má čas je skutočný dar pre nové a nastávajúce matky, inšpirácia pre rodičov, aby spomalili a tešili sa zo zázraku detstva, kým im neprekĺzne medzi prstami.

Dnes už známa blogerka vlastnou spoveďou podnietila diskusiu o úlohe zaneprázdnenej matky. Nie je možné strážiť dieťa, miešať kašu a pri tom ešte telefonovať a čítať maily, keď sa nám pri nohách plazí batoľa. To isté platí aj o tínedžeroch – aj tí si vyžadujú plnú matkinu pozornosť, veď čonevidieť vyletia z hniezda… naozaj nepotrebujú matku nalepenú na displeji. Nejedna čitateľka sa priznáva, že po prečítaní knihy nastal zázrak – stala sa lepšou matkou. Nie perfektnou, ale lepšou.

Mottom knihy je návod, ako odložiť telefón, spáliť zoznam povinností, prestať prahnúť po dokonalosti a pochopiť, čo je v živote naozaj dôležité. To nám pomôže objaviť silu, radosť a lásku zo života nielen s voľnými rukami, ale aj mysľou. Kniha prináša aj hlboko osobné príbehy a inšpiratívne typy, ako sa zbaviť každodennej rozptýlenosti. Najlepšie prínos publikácie Mama má čas vystihla Samantha Ettusová, odborníčka na životný štýl a rodičovstvo pre pracujúce ženy: „Toto nie je kniha, je to hnutie, budíček s návodmi, ako neprepásť detstvo…“

Kniha Rachel Staffordovej otvorí oči mnohým matkám, ukáže im, že netreba strácať čas hlúpou odpoveďou: „Počkaj chvíľu…“, poradí im, aby si vážili každú minútku s rodinou, pretože je to najvzácnejší dar od života. A nielen im...!

Súťažná otázka:

Ako sa volá blog, ktorý Rachel založila?

A: Hands free mama
B: Mama makes everything
C: Mama
Správne odpovede zasielajte do 20.05.2015 na adresu:sutaz@dennikrelax.sk. Pre prípad výhry, prosím, uveďte svoju poštovú adresu. Odmeníme dvoch výhercov.
 
Správna odpoveď: A: Hands free mama
Knihu vyhrávajú Martina Vácziová zo Serede a Zuzana Dordová z Piešťan
Srdečne blahoželáme!