Gillian Flynnová: Temné miesta

Gillian Flynnová je mediálny fenomén, o jej Stratenom dievčati sa popísali celé legendy a predalo sa viac ako 3 milióny výtlačkov. Čitatelia preto zamerali pozornosť na jej predošlé romány Temné miesta a Ostré predmety. Autorka v nich ukazuje, ako má vyzerať skutočný triler – sú to psychologické príbehy plné násilia, zločinu, závislosti a bezradnosti. Temné rodinné tajomstvá, zničujúce malomestské klebety, pomýlené charaktery a dvojznačná morálka vytvárajú neuveriteľnú zmes napätia od začiatku do konca.

Keď padli výstrely, mala sedem. V chladnej noci vybehla z domu len v pyžame a schovala sa. Jej matku a dve sestry zavraždili. Svojou svedeckou výpoveďou dostala brata za mreže a nikdy sa nenaučila vziať svoj život do vlastných rúk. Teraz po dvadsiatich piatich rokoch sa z Libby Dayovej stala zatrpknutá, osamelá žena, ktorej život je úbohosť sama. Medzičasom sa ozvali ľudia, ktorí začali pochybovať o vine jej brata. Nabádajú Libby, aby odvolala svoju výpoveď. A tak je Libby nútená ponoriť sa do minulosti a skúmať, čo skutočne videla v onú osudnú noc. Spomienky pre ňu predstavujú rovnaké nebezpečenstvo ako v tú vražednú noc.

Po úspechu sfilmovanej podoby Stratené dievča sa Hollywood vrhol na autorkin ďalší temný príbeh. 18.6. prídu Temné miesta aj do slovenských kín. Hlavnú úlohu si zahrá očarujúca Charlize Theron.

Súťažná otázka: Gyllian Flynnova je okrem románu Temné miesta, ešte autorkou románu:

A: Stratené dievča
B: Stratená mama
C: Stratená babka.

Správne odpovede posielajte do 19.06.2015 na adresu: sutaz@dennikrelax.sk. Pre prípad výhry pripíšte svoju poštovú adresu. Odmeníme dvoch výhercov.

Správna odpoveď: A

Výhercovia: Stanislav Kučo z Lednických Rovní a V. Kollárová z Pezinka

Srdečne blahoželáme!