Faktory, od ktorých bude závisieť úspešnosť vášho lovu

Faktory, od ktorých bude závisieť úspešnosť vášho lovu

Koníčkov a spôsobov, ako sa odreagovať je veľmi veľa a aj poľovníctvo je stále v našej spoločnosti veľmi obľúbené. Úspešnosť lovu vo veľkej miere ale závisí od toho, ako kompetentne je poľovník na všetko pripravený. Podmienky sú náročné a dokonca aj skúsení poľovníci často robia vážne chyby.

Ako sa im vyhnúť a mať pri love úspech, to zistíte v našom článku.

Dobrý stav zbrane

Ak chcete mať presnú mušku a zásah, najskôr si skontrolujte zbraň. Ak je to potrebné, očistite ju a vykonajte potrebné opravy. Ak máte viac ako jednu zbraň, potom je lepšie brať na lov obe. Náhradná pištoľ v kufri auta predsa veľa miesta nezaberie a môže sa vám v čase núdze hodiť, rovnako ako teplé rukavice.

Kvalitné poľovnícke oblečenie

Oblečenie na lov by malo byť teplé. Najlepšie je vziať si vrchný diel a nohavice z odolnejších materiálov, ktoré vás v sychravom počasí uchránia nielen pred vodou, ale aj vetrom a chladom. Určite si vezmite aj batoh a termoprádlo.
Môže sa vám hodiť ešte sveter, vesta alebo tričko s dlhým rukávom. Nezabudnite ochranu hlavy, teplé ponožky, prípadne nepremokavý plášť. Takéto kvalitné poľovnícke oblečenie by tiež malo byť nielen odolné, vzdušné a dobre izolujúce, ale aj v tlmených prírodných odtieňoch, vďaka ktorým s prírodou jednoduchšie splyniete.

Ochrana chodidiel a pohodlie v špecifickom teréne

O tento komfort sa vo všetkých smeroch najlepšie postará moderná poľovnícka obuv. V špecifickom a často náročnom teréne sa človek bez takejto výbavy a ochrany chodidiel jednoducho nezaobíde.

Nezabudnite, aby bola obuv dobre izolujúca a pohodlná, rovnako ako oblečenie, v ktorom si užijete každý jeden deň v prírode bez obmedzení. Základom úspechu pohodlnej obuvi je dobrá veľkosť a množstvo funkčných vlastností, ktoré kvalitu a využitie tejto časti outdoorového oblečenia zvyšujú.

Ak si dáte na týchto veciach záležať, bude sa vám naozaj veľmi dobre poľovať na všetko a všade tam, kde potrebujete. Stačí, aby ste sa o tom presvedčili a vhodnú výbavu do prírody si na ibo.sk zakúpili. ň