EURO 2012 Poľsko - Ukrajina 2.semifinále

Náš komentár po 2.semifinále

2.semifinále

Taliansko : Nemecko  2 : 1

Nemci začali vlažne. V profesorskom futbale ich podporila už 5.minuta. Pirlo vykopával po dorážke Humellsa loptu z bránkovej čiary. Následne v 12 min.sa podarila Buffonovi riadna minela. Ľahkú loptu vyrazil iba do  vlastného obrancu - odrazená lopta - nekontrolovateľne - iba tesne minula prázdnú taliansku bránu. Na opačnej strane ešte do 20 min.vyprášili Neuerove rukavice strelami Cassano a Montolivo. V 21.minúte už udrelo. Humells urobil naivnú chybu pri bránení Cassana. Ten sa otočil okolo troch nemeckých hráčov, presne odcentroval. Badstuber nemal šancu pokryť nabiehajúceho Balotelliho - jeho hlavička skončila v sieti bezmocného Neuera. Kto očakával zmenu nemeckého štýlu hry bol sklamaný. Nemci pokračovali v pomalých prihrávkách pred šestnástkou súpera - ich hra nemala nádej na úspech. Taliansky tréner Prandelli vynikajúco takticky pripravil team - hru Nemcov mal prečítanú. Naopak udrelo opäť na druhej strane. Nemci zle zahrali ofsajd systém. Balotelli po peknej Montolivovej prihrávke, presnou strelou z hranice šestnástky zvýšil na 2 : 0.. Do konca polčasu sa obraz hry nezmenil. Po polčase nastali očakávané zmeny v nemeckej zostave. Gomeza a Podolskeho, nahradili Klose a Reus. Prinieslo to  mierne oživenie nemeckej ofenzívy. Vyvrcholila prekrásnou strelou Marka Reusa z priameho voľného kopu v 65.minute. Buffon dokázal špičkami prstov gólovú strelu vytesniť nad. Taliani umne dirigovaní pánom profesorom Pirlom kontrolovali hru. Prandelli stiahol ofenzívnych Cassana aj Balotelliho, nahradil ich defenzívnym Mottom a Diamantim. Taliani sa stiahli a kontrolovali dvojgolový náskok. Zápas mal ku koncu dobré tempo, Nemci robili čo mohli. Neúnavný Ozil - najlepší nemecký hráč sa snažil, ale ani jemu sa nedarilo akoby si prial. V druhej minute nadstavenia kopal Ozil prísne nariadený 11 m kop - 2 : 1.. Posledné dve minúty však už na stave nič nezmenili. Taliani zaslúžene postupujú do nedeľného finále proti Španielom Zopakujú si súboj zo skupiny,ktorý skončil remizou.

Finále

Nedeľa 1.7.o 20.45

Taliansko : Španielsko

Taliani už v zápase v skupine ukázali, že sa s nimi musí počítať. Viedli nad Španielmi 1 : 0 a boli lepším teamom. Historia sa môže zopakovať. Taliansky trener má dobre prečítanú hru Španielov. Určite sa poučil aj zápasom zo semifinále, kde Portugalci eliminovali Španielov napadaním už  v ich obrane. Ak bude Španielsky trener trvať na krátkých prihrávkách v strede poľa, Taliani nebudú mať problém tomuto systému dobre odolávať. Pán tréner, čo takto skúsiť dlháňa LLorenteho a prekvapiť Talianov?.. - uvidíme či si nechá Vicente del Bosque poradiť. Čaká nás v nedeľu rozhodne zaujímavý futbalový večer.