Dohrávka 22. kola: TJ Družstevník Topoľníky  - PFK Piešťany 2:1 (1:0)

Dohrávka 22. kola: TJ Družstevník Topoľníky - PFK Piešťany 2:1 (1:0)

Dohrávka 22. kola začala položením kvetín kapitánom PFK na tribúnu za potlesku celého štadióna, čím si Pieštanci uctili pamiatku zosnulého domáceho fanúšika. Na ihrisku sa však od úvodu pustili do domácich a v 4. min. po centri Rožníka dvoma fantastickými zákrokmi vychytal Urgelu Rengel. Po následnom rohu Koprdu nedosiahol na loptu Sailer. Na druhej strane sa v dobrej pozícii ocitol Lelkes, Galba jeho strelu zblokoval. Následné minúty patrili domácim, no okrem zopár štandardných situácii si nevytvorili žiadnu vážnu príležitosť. Hostia mohli ísť do vedenia po ďalšom Koprdovom rohu, ale Vyskočovu hlavičku nedokázal Urgela dopraviť do odkrytej brány. Ten bol aj v ďalšej veľkej šanci, no v 42. min. volil miesto strely prihrávku na Hnilicu, ktorého strelu obrana zblokovala na roh. Po ňom stratil loptu Chebeň, čo domáci využili na rýchly brejk a chybu Hodulíka využil Lelkes – 1:0. Druhý polčas začal presne ako skončil prvý a mierne zaváhanie Hodulíka opäť využil Lelkes – 2:0. Hosťujúci brankár sa pritom ešte aj zranil a musel striedať. Do brány sa postavil Valo a už po pár minútach ho preveril tvrdou strelou Peciar. O pár minút to skúšal znova, tentoraz z priameho kopu. Brankár hostí bol opäť na mieste a s námahou loptu vytlačil na roh. Od 70. min. začal líder tabuľky pridávať na tempe a domácich doslova zavrel v šestnástke. Obrovskú šancu na zníženie mal Rožník, no Vyskočov center poslal hlavou z 2 m nad prázdnu bránu. Hneď nato opäť hlavičkoval Rožník, tento krát sa vyznamenal Rengel v domácej bráne. Hostia sa dočkali kontaktného gólu v 79. min. Na hranici šestnástky sa k lopte dostal Urgela a nekompromisne skóroval – 2:1. Domáci v týchto momentoch len s námahou odkopávali dlhé lopty na vysunutého Peciara, ktorého aj pri treťom pokuse vychytal Valo, keď udržal nádej hostí pri voleji z 20 m. V 86. min. sa Piešťanci predsa dočkali vyrovnania po góle Bretschneidera. Ich radosť však schladil asistent rozhodcu odmávaním ofsajdu, ktorý videl snáď len on. V záverečných minútach dokázali domáci nakoniec s vypätím všetkých síl udržať jednogólový náskok a 3 body ostali v Topoľníkoch.

TJ Družstevník Topoľníky  - PFK Piešťany 2:1 (1:0)
Góly: 42. a 47. Lelkes – 79. Urgela

PFK: Hodulík (48. Valo) - Vyskoč, Sailer, Chebeň (90. Mehdi-Karim), Valla - Koprda, Galba, Hnilica (46. Bretschneider), Zelenický - Rožník, Urgela