Dobrodružný darček ku Dňu detí

 Nevinné bytosti, ktoré veria v nadprirodzené schopnosti a tešia sa z maličkostí. Aj takto by sme mohli opísať detské vnímanie sveta, od ktorého by sme sa, my dospelí, mali čo-to priučiť. Práve k Medzinárodnému dňu detí, ktorý každoročne oslavujeme 1.júna,  si televízna stanica Minimax pripravila nový dobrodružný seriál Snežný chlapec a neviditeľné mesto. Tešiť sa môžete na dve série po 10 častí, vždy o 17:00.

Kúzelný svet na dosah

Partia kamarátov Yi, Jin a Peng majú celkom netradičného kamaráta. Je ním chlpatý biely yeti Everest, s ktorým sa rozhodnú preskúmať celý kúzelný svet. Ten je však nečakane blízko. Mýtický svet tvorov im ponúka samé nové výzvy a nečakané situácie. Tešiť sa môžete na poriadnu dávku dobrodružstva, ktoré vám zabezpečia blázniví kamaráti: Yi, skúsená hráčka na husliach, tvrdohlavá, ale za to empatická vodkyňa Brigády tvorov; Jin, Yin mileniálsky kamarát, ktorý sa túži stať lekárom a pomáhať druhým, ale v druhej sérii sa rozhodne venovať viac skúmaniu tvorov; Peng, Jinov bratranec, ktorý je tak trochu zlomyseľný, ale za to vyhľadáva zábavu na každom kroku a v každej situácii a v neposlednom rade yeti Everest, huňatý biely tvor, ktorého sa nedá nemilovať. Aj vy sa už neviete dočkať príbehov, ktoré si pre vás táto zábavná partia pripravila?

Prečo vlastne oslavujeme deň detí?

Všetko to začalo na Svetovej konferencii pre blaho detí ešte v roku 1925 v Ženeve. Zástupcovia 54 krajín sa zaoberali otázkou chudoby, detskej práce, vzdelania a všetkých oblastí, ktoré sa týkali detí a ich blaha. Viaceré krajiny sa po tejto konferencii rozhodli pripomínať si dôležitosť ochrany detí, a tak vznikol Medzinárodný deň detí, ktorý po spoločnej dohode pripadol na 1.jún. Na Slovensku sa Medzinárodný deň detí začal oslavovať až v roku 1952. V tento deň by však nemalo ísť o zahŕňanie detí sladkosťami a drahými darmi, ale o boj za ich práva, prístup k vzdelaniu bez ohľadu na pôvod a oslavu ich detskej bezstarostnosti. V mnohom sa od nich máme čo učiť aj my dospelí. Preto nezabudnime na našich najmenších a vezmime ich na výlet, vymyslime si nejaké spoločné aktivity alebo sa aspoň na chvíľu prenesme do sveta fantázie a dobrodružstva, ktoré je deťom také blízke.  

Dobrodružné putovanie partie kamarátov a ich chlpatého spoločníka Everesta môžete sledovať v novom seriáli Snežný chlapec a neviditeľné mesto na televíznej stanici Minimax už 1. júna o 17:00.