Chodíte na poľovačky?

Chodíte na poľovačky?

Niekto rád relaxuje pri šálke kávy, pre iných je synonymom relaxu posilňovňa a iní si len tak zájdu pozrieť dobrý film. Vraví sa, že drsní muži milujú lov, ktorý im je vlastný už od pradávnych čias. Chuť loviť a doniesť domov obživu pre celú rodinu síce už nie je nutná, no aj tak sa z poľovníctva stala aspoň príležitostná udalosť. Patríte k poľovníkom aj vy?

Povinná výbava poľovníka
K základnej výbave každého poľovníka patrí v prvom rade odev. V revíri totiž platí, že máte byť čo najmenej nápadný. Voľte oblečenie splývajúce s prostredím a zásadne o sebe nedávajte vedieť.

K poľovníkom patria neodmysliteľne i šikovné poľovnícke nože. Samozrejmosťou sú zbrane – niektorí poľovníci si ich zaobstarali na vlastný účet, iní ich zdedili. Poniektorí ich majú doma viacero pričom každá zbraň má vlastný príbeh a pre daného poľovníka sú čímsi hodnotné. V každom prípade bez dobrej zbrane a streliva by to nebola žiadna poľovačka.

Nákup online
Nielen oblečenie či obuv viete kúpiť online, ale aj všetko to, čo poľovník potrebuje k úspešnému lovu. Úplne ideálne je, keď je možné nájsť všetky potreby pre poľovníkov na jednom mieste, a to sa dá práve nákupom cez internet. Napríklad obchod Sagitarius s.r.o. ponúka vo svojom sortimente naozaj všetko; od obojkov pre psov cez strelivo až po náhradné diely či obuv do každého počasia a rôzne náročného terénu.

Často sa online kupujú strelecké doplnky (vesty, tašky, rukavice a iné), váhy na zver, podložky pod ulovenú trofej a prostriedky na čistenie zbraní (šnúrky, kefky, oleje, konzervačné prostriedky alebo rovno celé čistiace súpravy). Nemusíte tak nikam chodiť, nakúpite z pohodlia domova.

Začnite aj teraz
Vždy ste chceli byť poľovníkom ale akosi ste sa k tomu doteraz nedostali? Skúste to zmeniť. Začleňte sa, naučte sa základy a vydláždite si tak cestu k vytúženému lovu kdesi v prírode.