Ako zorganizovať úložné priestory v obývacej izbe?

 Obývacia izba býva spravidla stredom celej domácnosti. Odohráva sa v nej väčšina diania - niekedy slúži ako jedáleň či spoločenská miestnosť, inokedy zase ako miesto na relax. K pocitu pokoja v obývacej izbe prispeje okrem sedacej súpravy tiež dostatok úložného priestoru, kam uskladníte najrôznejšie nevyhnutnosti a drobnosti bez toho, aby narušovali dojem útulnej a usporiadanej miestnosti.
Nezáleží na tom, či je vaša obývacia izba veľká či malá, orientovaná na západ alebo na juh, skrátka by ste sa v nej mali cítiť príjemne. V akomkoľvek interiéri môžete vykúzliť útulnú a pohodlnú zónu pre odpočinok aj chvíle strávené s blízkymi. S tým vám pomôžu úložné priestory, vďaka ktorým bude v obývacej izbe vládnuť poriadok. Môžete siahnuť po kusovom nábytku - od komôd, vitrín či knižníc, až po úložné taburety či policové systémy. Skvelým a moderným riešením sú čím ďalej obľúbenejšie variabilné systémy, ktoré ponúkajú širokú škálu nábytku v rovnakom dekore. Vďaka nim si môžete vybrať jednotlivé kusy nábytku tak, aby vyhoveli vašim požiadavkám na priestor a súčasne k sebe perfektne ladili.
Ako čo najlepšie zorganizovať úložné priestory, aby maximálne spĺňali požiadavky na funkčnosť a zároveň vytvárali z obývacej izby útulný priestor, kam sa budete radi vracať? Rozdeľte izby do zón. Podľa toho, čo v danej časti budete robiť, vyberte druh nábytku aj vecí, ktoré do neho uložíte. Televízny kútik je pre obývaciu izbu typickým prvkom. Na uloženie káblov, herných konzol, ovládačov a ďalších drobností môžete siahnuť po TV stolíku či nízkej TV skrini. Súčasťou obývacej izby sú často aj knižnice. Ak vám to priestor dovoľuje, môžete ku knižnici či policovému regálu umiestniť aj pohodlné kreslo a lampu, vďaka čomu vám vznikne kútik na čítanie. Potrebujete v izbe odložiť detské hračky, stolné hry a ďalšie podobné veci? Potom vyberte komody či úložné skrine s dvierkami a policami, kam ich môžete pohodlne uschovať. V blízkosti sedacej súpravy môžete mať úložné taburety a príručné stolíky, kam možno dať napríklad prebytočné dekoračné vankúšiky, deky či časopisy.
Obývacia stena Cruz
Očarujúci systém nábytku Cruz je inšpirovaný vidieckym štýlom, ktorý pôsobí veľmi nežne a romanticky. Jemná kombinácia krémovej farby a šedého duba Nelson navyše pôsobí veľmi nadčasovo a skvele zapadne do akéhokoľvek interiéru. Dekoratívne frézovanie predných plôch pripomína francúzsky Provance štýl, ktorý je okorenený modernými prvkami. Kvalitné remeselné spracovanie a robustný dizajn je zárukou vysokej kvality, ktorá vám vydrží dlhé roky. Cena je 699,90 €.


Obývacia stena Primo   
Jednoduché línie, hladké plochy a drevo - to sú parametre moderného programu nábytku Primo. Pôvabný škandinávsky dizajn vytvorí vo vašej izbe príjemnú atmosféru a tiež vzdušnosť. Kombináciu dubového drevodekoru a bielej farby dopĺňajú zaoblené hrany a masívne nohy, ktoré dodávajú nábytku nezameniteľný vzhľad. Vďaka použitým farbám a drevu sa skvele hodí do akéhokoľvek interiéru.Obývacia stena Laval
Ak máte radi moderný škandinávsky dizajn a kvalitné výrobky, potom je rohová sedacia súprava Laval ideálnou voľbou. Matné biele plochy a dekor dubu Artisan vytvárajú zaujímavý kontrast, ktorý je dokreslený frézovanými líniami na dvierkach skriniek. Jednotlivé diely je možné medzi sebou ľahko kombinovať a rozmiestniť ich podľa rozmerov vašej obývacej miestnosti. Rohový systém tejto súpravy môže byť zaujímavým riešením pre menšie či atypické obývacie izby.


www.asko.sk.