Ako si zvyknúť na domáceho miláčika vášho partnera

Ako si zvyknúť na domáceho miláčika vášho partnera

Vzťah medzi vami a domácim miláčikom človeka, ktorého ľúbite, musí byť čo najlepší. Smerujete k spoločnému bývaniu a nikto nechce toho druhého stavať pred dilemu, či ostane v byte partnerka alebo psík.

Väčšinu vecí bude musieť vykonať samotný majiteľ zvieratka. Ak to ešte neurobil, mal by vás predstaviť svojmu zvieratku v priateľskej atmosfére. A čo ďalej?

Posilňujte vzájomný vzťah so zvieratkom

Pokiaľ ide o psíka, aktívnejšie rasy si získate šantením, pokojnejšie skôr dodržiavaním odstupu a neskorším hladkaním. Ale každého si určite získate cez žalúdok. Je vhodné, ak sa skloníte alebo si čupnete, aby sa zvieratko necítilo ohrozene a pokojným hlasom ho povzbudíte k tomu, aby si vzal zo zeme dobrotu.

Aby ste sa vyhli problémom, vyberte si jedlo s hypoalegénnym zložením, s vysokým obsahom mäsa a zeleniny. Ideálnou voľbou sú granule Primordial, ktoré sú gurmánskym zážitkom pre štvornohých priateľov a zároveň neobsahujú chemické konzervanty - sú teda čerstvé a vyrobené z kvalitných surovín. Nezabúdajte na to, že psíka by ste nemali kŕmiť priamo z ruky.

Dajte najavo svoje sympatie

Nech ide o akékoľvek zvieratko, partner má k nemu vybudované silné city. Nalaďte sa na jeho vlnu a dajte mu najavo, že vám je zvieratko sympatické. Dajte si vyrobiť vtipné tričko na mieru, na ktorom bude text alebo fotografia vášho domáceho miláčika. Môžete si takto vyrobiť tričká pre seba aj pre partnera.

Je dôležité prejavovať svoje city rôznymi maličkosťami počas celého dňa. Tričká môžete využiť pri venčení, ale aj do práce alebo na dovolenke, kde s vami vaše zvieratko ísť nemôže. Aj keď tomu zvieratko nerozumie, určite sa naladí na pozitívnu atmosféru, ktorú takéto outfity zaručia medzi vami a vaším partnerom.

Rozprávajte sa s partnerom o správaní zvieratka

Niektoré domáce zvieratká sú v spoločnosti iných ľudí nervózne, preto počkajte, kým sami naznačia, že sa s vami chcú hrať. U mačky môže ísť o obtretie sa telom o vaše lýtka. U psíka o priateľské krútenie chvostom.

Váš partner vie najlepšie odčítať zo správania zvieratka, či sa chce hrať, chce vás iba oňuchať, alebo je skôr podráždený. Preto sa ho pýtajte, podľa čoho rozoznáva jednotlivé nálady a kedy môžete zvieratko pohladkať. Nikdy zvieratku nehľaďte dlho priamo do očí - vnímajú to ako znak agresivity. V ideálnom prípade čakajte, kedy vám vyskočí do lona alebo kým sa o vás neoprie, a až potom ho pohladkajte alebo poškrabkajte za ušami.
Dva dni sa hrajte na nedostupného

Niektoré zvieratká sú hanblivé a preto reagujú na nového človeka v domácnosti skôr agresívne, alebo sa pred ním skrývajú. Skúste začať vaše spoločné randenie alebo bývanie ignoráciou domáceho miláčika. Takýto chladný prístup môže spôsobiť, že sa zvieratko samo začne vtierať do vašej priazne a bude vyžadovať vašu pozornosť.

Partnera vždy pokojne a radostne pozdravte, ale na psíka či mačičku sa ani nepozrite. Po dvoch dňoch môžete zvieratko odmeniť nejakou pochúťkou alebo pohladením, ale iba v prípade, že za vami samo príde.

Klape vám to od začiatku? Dajte si pozor na toto

Možno ste si v úvode tohto článku ťukali na čelo - pes vášho partnera vás predsa vždy nadšene víta, skáče na vás a chce sa s vami blázniť. To však dlhodobo nepodporujte. Je dôležité, aby ste čo najskôr začali psíkovi dávať aj základné príkazy ako sadni, ľahni a fuj. Nechcete predsa, aby vám časom doslova skákal po hlave. Podobne to platí pri mačičkách, aj keď v ich prípade sú všetky príkazy márne - alebo aspoň máme taký pocit. V každom prípade, ak vás mačka škriabe alebo robí niečo, čo vám je nepríjemné, jemne, ale rázne ju položte na zem.