• 10.02.2022

Ako si vybrať pizza pec?

Viete ako chutí skutočne dobrá pizza? Mala by byť vláčna, po okrajoch trochu chrumkavá a s krásnou vôňou. Ak si skutočne potrpíte na dobrej pizzi, mali by ste ju piecť v kvalitnej peci na pizzu. Poďme sa spolu pozrieť na rôzne typy pizza pecí, ktoré máme momentálne na trhu.

Plynová a elektrická pizza pec

Dnes už máme aj u nás veľa typov piec, ktoré si môžete kúpiť k sebe do domácnosti, alebo do gastro prevádzky. Pri výbere pece by ste mali zohľadniť, akú prípojku máte nainštalovanú – plynovú či elektrickú? Obe majú možnosť nastavenia teploty, čo vám pomôže na správne upečenie pizze bez nedopečených či prihorených okrajov. Zahrejú sa relatívne rýchlo a sú vhodné takmer kamkoľvek. Elektrická pizza pec je aj navyše ekologickejšia, ako plynová.

Pizza pec na drevo

Ak si zvolíte pec na drevo, tam môže nastať problém s mierou teploty. Nie vždy ju môžete odhadnúť správne a pizza sa môže ľahko pripáliť. Dlhšie tiež trvá, kým sa pec vyhreje, čo v bežnej prevádzke môže byť komplikáciou. Pri peci na drevo však získate tú úžasnú chuť a vôňu. Ak ju chcete zachovať a pritom mať výhody plynovej pezze, môžete si vybrať aj tzv. hybridnú pizza pec v kombinácii dreva a plynu, s ktorou vám odpadne starosť s pridlhým rozohrievaním pece.

Rotačná pec na pizzu

Rotačná pizza pec je určite výbornou vychytávkou, ktorá by vo vašej prevádzke nemala chýbať. Ak hľadáte pec do pizzérie či reštaurácie, kde potrebujete rýchlu obsluhu, rozhodne by ste mali siahnuť po rotačnej pizza peci. Skrátite tak dobu pečenia, odstránia sa dlhé prestoje a pizza bude upečená rovnomerne a chutne.

Tunelová pec na pizzu

Opäť ideálna do gastro prevádzky, kde sa vám zíde pec, na ktorej upečiete niekoľko jedál naraz. Ak máte okrem pizze v jedálnom lístku aj arabský chlieb, tortillu, bruschettu, mäso a ďalšie, určite oceníte tunelovú pizza pec. Zvládne ju bez podrobného zaškolenia aj bežný personál, čo určite uľahčí celý proces. Pece bývajú stohovateľné, a tak ju môžete pripraviť na rôzny počet jedál, ktoré potrebujete upiecť.

Murovaná pec na pizzu

Na trhu nájdete aj tzv murovanú pec na pizzu. Jej výhoda spočíva v použití žiaruvzdorných tehál na varnej ploche. Vyrába sa v elektronickej aj plynovej verzii. Murovaná pizza pec sa odporúča do každej dobrej pizzérie.

V dnešných časoch zažívajú pece na pizzu vysoký dopyt, keďže sa zvyšujú nároky ľudí na kvalitnú pizzu. Dúfame, že sme vám pomohli sa rozhodnúť, ktorú pizza pec si vybrať, aby vaše pečenie naberalo nové rozmery.