4 zábavné aktivity, ktoré nám počas zimných mesiacov všetkým chýbajú

Počas zimných mesiacov sa väčšina ľudí zdržuje doma. Chýba nám totiž teplé a slnečné počasie a dlhé, horúce dni nasiaknuté zábavou. V zime ich nahrádzajú dlhé večery v interiéri a teplá deka, ktorá sa stáva našou najlepšou spoločníčkou.

  •     Športovanie vonku

Veľkou nevýhodou zimy je, že počas chladného počasia človek väčšinu času trávi v interiéri. Duševná pohoda človeka sa však výrazne zlepší, keď trávi čas vonku. Na rozdiel od telocvične, kde sú podlahy rovné a lavičky rovnomerne rozmiestnené, zahŕňa vonkajší terén kľukaté chodníky, kopce, lesy a údolia. Sme nútení byť neustále sústredení a bdelí, a to samo o sebe prospieva nášmu duševnému zdraviu. Okrem toho počas pobytu vonku na slnku prijímame vitamín D, ktorý je nevyhnutný pre fungovanie nášho imunitného systému.

Zároveň sa znižuje úroveň hladiny stresového hormónu kortizolu. Keď v lete trávite čas vonku, nemusíte nevyhnutne športovať, stačí aj prechádzka alebo kempovanie v lese. Čas strávený v prírode je oveľa lepší pre psychiku človeka ako trávenie času v meste, a to najmä pre ľudí, ktorí trpia úzkosťou. Je tiež vedecky dokázané, že ľudia, ktorí trávia viac času vo voľnej prírode, majú lepšie zdravie ako tí, ktorí strávia hodiny sedením pred obrazovkami alebo v mestskom prostredí.

V zimných mesiacoch sa však voľný čas dá využiť aj inak. Je možné vyskúšať tipovanie - akční kód tipsport sa dá využiť na širokú paletu športov od futbalu, tenisu až po vodné pólo a vrátiť sa tak aspoň na okamih v myšlienkach do leta.
 

  •     Letné párty


Komu by nechýbali nekonečné letné posedenia s priateľmi, pri ktorých môžete sledovať neobyčajné západy slnka? Bohužiaľ, v zime to nie je možné. Ak sa v zime aj dostaneme na nejakú párty, tá sa väčšinou odohráva v interiéri, keďže teploty vonku sú neraz pod bodom mrazu. Posedenie na čerstvom vzduchu a s priateľmi nás zaplaví množstvom endorfínov, ktoré nám okamžite zlepšia náladu a už ani nemáme chuť ísť domov.
 

  •     Kúpanie v prírodných vodách


Voda je neodmysliteľnou súčasťou každého leta a dokáže nás odpútať od každodennej rutiny a prebudiť v nás bezstarostnosť a spomienky na detstvo. Samozrejme, kúpať sa alebo povaľovať na pláži môžeme aj v zime – avšak len v zahraničí. Keď je leto, stačí si zbaliť deku a plavky a vyraziť k najbližšiemu jazeru, ktoré sa nachádza v okolí nášho bydliska. Prírodná voda je tým najlepším životabudičom, ktorý nás perfektne osvieži počas horúcich letných dní.
 

  •     Opekačky a pikniky


Letné opekačky a pikniky patria k „povinnej“ letnej jazde a vari niet človeka, ktorý by si voľné chvíle nespestril práve takýmto spôsobom. Zájsť si na piknik alebo na opekačku do lesa je výborný spôsob relaxu ale aj skvelou príležitosťou, ako utužovať medziľudské vzťahy. Pri skvelom jedle a dobrej atmosfére sa každý dokonale uvoľní a okamžite zabúda na bežné starosti. A navyše, jedlo pripravené v prírode aj lepšie chutí.