100 jedinečných príbehov pre fanúšikov hokeja. My sme Slovan

My sme Slovan nie je obyčajná športová encyklopédia, ani chronologická správa o storočnej histórii najznámejšieho slovenského hokejového klubu.
Kolektív autorov – skúsených športových novinárov, publicistov a historikov – si pri príležitosti belasého hokejového jubilea dal náročnejšiu úlohu: prostredníctvom presnej stovky jedinečných príbehov o legendárnych hráčoch a tréneroch, slávnych víťazstvách, ale aj trpkých prehrách, o autentickej atmosfére celých období medzi svetovými vojnami, vo federálnej či slovenskej hokejovej lige alebo na medzinárodnej scéne vyrozprávať výnimočný príbeh klubu, ktorý spolutvoril dejiny slovenského hokeja a slovenského športu vo všeobecnosti.

Prečo si Vlado Dzurilla na Kanadskom pohári vymenil dres s gólmanom Kanady?
Kedy sa Miro Šatan rozhodol pre Slovan?
Kto bol majster rybičiek a koho prezývali „Čočkin", „Slon" alebo „Mara"?
Kto boli Gábrišove deti, čím žilo legendárne céčko, ako vznikla Duchoňova hymna, kto vymyslel „alpačku\" alebo prečo sa dáva pred každou sezónou minca do ľadu?

Kniha vyšla v atraktívnom dizajne s veľkorysým rozmerom 233x294 mm na 440 stranách, ktoré sú naozaj bohato ilustrované viac ako 500 fotografiami. Presne 100 príbehov o najväčších legendách, slávnych zápasoch, dôležitých udalostiach a fenoménoch HC SLOVAN Bratislava, ktorý tento rok oslávil 100 rokov od svojho založenia.

Kniha My sme Slovan sa dá prečítať takpovediac na jeden dych a zároveň sa k nej dá nespočetnekrát vracať. „Kniha kníh“ pre každého verného fanúšika Slovana a tiež dôležité dielo, ktoré si nájde miesto v knižnici priaznivcov najrýchlejšej kolektívnej hry na svete.

 „Storočná história a tradícia musia vzbudzovať rešpekt a úctu u každého, komu sa dostane tej cti a privilégia spravovať také mimoriadne cenné dedičstvo, akým hokejová belasá rodina okolo Slovana nesporne je,“ napísal v úvode knihy Rudolf Hrubý.