Tipy ako posilniť svoju imunitu

V období, kedy celý svet ničí pandémia koronavírusu, sa viacerí z vás zamýšľate, ako posilniť svoj organizmus. S príchodom septembra a návratu detí do škôl sa respiračné vírusy budú rýchlejšie šíriť a práve preto je potrebné čím skôr začať s posilňovaním imunity.
Ako si teda posilniť svoju imunitu? Ponúkame vám praktické rady.

Jedzte potraviny, ktoré podporujú imunitu

Ak chcete podporiť imunitu, mali by ste predovšetkým konzumovať potraviny, ktoré ju podporujú. V súčasnosti máme k dispozícii čerstvú zeleninu a ovocie, preto využite túto možnosť dostať sa k domácej, v našich podmienkach vypestovanej zelenine, či ovocíiu a konzumujte ich vo väčšom množstve. Odporúčame konzumáciu zelenej papriky, o ktorej sa hovorí, že má viac vitamínu C ako citrón. Medzi potraviny, ktoré podporujú imunitu, ale dokonca zabezpečujú podporu trávenia, radíme cesnak, zázvor, bobuľové ovocie, ale aj kyslomliečne výrobky, napríklad kefír, či jogurt.

Trávte veľa času v prírode, na čerstvom vzduchu

Ak chcete posilniť imunitu, trávte veľa času v prírode, na čerstvom vzduchu. Imunitný systém je vo vykúrených a klimatizovaných miestnostiach oslabovaný a práve preto je potrebné nahrádzať si tento čas strávený v takýchto priestoroch časom stráveným v prírode, na čerstvom vzduchu.

S pribúdajúcimi chladnejšími dňami ale nepoľavujte v prechádzkach v prírode. Je potrebné sa prispôsobiť počasiu a obliecť sa podľa aktuálnych teplôt.
Zároveň si chráňte oči. Slnko môže byť v závere leta stále silné, preto ak sa usilujete o zlepšenie zraku, ochrana očí by mala byť prioritou.

Ak chcete posilniť imunitu, okrem konzumácie potravín, ktoré podporujú imunitu a trávenie času v prírode na čerstvom vzduchu nepodceňujte pohyb, doprajte si dostatok spánku, vyhnite sa stresovým situáciám a vyhnite sa nezdravým fastfoodovým jedlám. Nezabúdajte ani na správny pitný režim.

 
Autor fotografie:Laboko / Shutterstock.com