Prispejte k zmierneniu negatívneho dopadu klimatickej krízy

Občianske združenie Edukácia@Internet (E@I) vyhlasuje novú Instagramovú súťaž pri príležitosti Svetového dňa vegánov, ktorý každoročne pripadá na 1. novembra. Bude prebiehať dva týždne a jej cieľom je upozorniť slovenskú verejnosť na negatívny vplyv produkcie a konzumácie živočíšnych výrobkov na planétu a ľudský organizmus, ako aj zdôrazniť benefity rastlinnej stravy.

Cieľom súťaže #VeganNa5Dni (https://veganna5dni.ikso.net/) je, aby Slováci skúsili do svojho jedálnička zakomponovať viac vegánskych jedál, teda aby si na 5 dní skúsili stravovať sa výhradne rastlinnou stravou bez živočíšnych produktov, ako sú mäso, mlieko, či syry. Dôvod, prečo sa tím E@I touto súťažou rozhodol zamerať práve na vegánstvo je fakt, že konzumácia rastlinnej stravy pozitívne vplýva na ochranu životného prostredia na Zemi. S čoraz viac zhoršujúcou sa klimatickou situáciou v svete vidíme potrebu väčšej angažovanosti najmä u mladých ľudí v tejto oblasti.

Keďže pre pandémiu sa celý vyučovací systém presunul do online priestoru, aj táto súťaž, ktorá má tiež edukatívny charakter, bude prebiehať v online priestore, aby sa čo najviac ľudí mohlo do nej zapojiť a prispieť tak k zmierneniu dopadov klimatických zmien. Tím E@I pevne verí, že práve takáto interaktívna forma vzdelávania bude pre ľudí na Slovensku zaujímavá, poučná a v neposlednom rade aj zábavná.

Pravidlá súťaže sú nasledovné:

    Výzva bude prebiehať na Instagrame počas dvoch týždňov od 1. 11. do 15. 11. 2020.
    Zúčastniť sa súťaže môže ktokoľvek a úlohou súťažiacich bude pridať na svoj Instagramový profil 5 fotiek rôznych vegánskych jedál, ktoré si buď sami pripravili alebo mali možnosť jesť. Na každý deň je možné pridať iba jednu fotku. Nie je nutné zapojiť sa do súťaže presne 1.11. ale svojich 5 fotiek môžu súťažiaci na Instagram pridať kedykoľvek v priebehu súťaže. Taktiež nie je nutné pridávať fotky 5 dní po sebe, je možné ich v priebehu súťaže pridať kedykoľvek.
    Po pridaní piatich fotiek budú súťažiaci zaradení do žrebovania o vegánske knihy, ktoré do tejto súťaže darovalo vydavateľstvo ESPERO (https://www.espero.sk/). Aby však súťažiaci boli úspešne zaradení do žrebovania, musia splniť tieto 3 podmienky:

        a. sledovať Instagramový profil občianskeho združenia Edukácia@Internet (ikso_punkto_net), keďže takto je možné overiť si, kto každý je zapojený do tejto výzvy
        b. pridať ku každej fotke #veganna5dni a napísať suroviny, z ktorých jedlo pozostáva
        c. vyplniť dotazník, ktorý bude poslaný do súkromnej správy na Instagrame všetkým súťažiacim po tom, čo pridajú všetkých 5 fotiek

Zapojte sa aj vy a hrajte o skvelé knihy s vegánskou tematikou:

    • Varíme v súlade s prírodou alebo keď jedlo lieči (Michaela Melicherová)
    • Jak vytvořit veganský svět (Tobias Leenaert)
    • Vtedy svet (Michaela Vincourová a Lukáš Vincour)


Viac informácií o súťaži #VeganNaDni nájdete na jej stránke - https://veganna5dni.ikso.net/

Sledujte OZ Edukácia@Internet na Instagrame (https://www.instagram.com/ikso_punkto_net/) a zapojte sa!
 

Za E@I - Peter Roman