DENNÍK RELAX - Prečo je pitie kávy pre náš organizmus dôležité?

Prečo je pitie kávy pre náš organizmus dôležité?

Niektorí z vás si bez nej neviete predstaviť ráno, iní zase nad ňou ohŕňate nos. Prečo je pitie kávy pre náš organizmus dôležité a prečo by ste s jej pitím mali hneď začať?

Chráni nás pred nebezpečnými civilizačnými chorobami

Vedci z Harvardskej univerzity dokázali, že pitie kávy dokáže znížiť riziko vzniku viacerých civilizačných chorôb, ktoré dnes trápia aj mladých ľudí. Znižujú riziko cukrovky, Parkinsonovej choroby a rakoviny hrubého čreva, ktorá je zo všetkých najrozšírenejšia.

Ak ste žena a pijete minimálne štyri šálky denne, riziko rakoviny prsníka sa zníži až o 40%. Pitie kávy nás však najviac chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami a cukrovkou 2. typu.

Obsahuje antioxidanty

Jedna šálka kávy obsahuje potrebné množstvo antioxidantov. Antioxidanty chránia náš imunitný systém pred viacerými chorobami. Vedeli ste, že pitím kávy sa zbavíte toxínov, ktoré parazitujú vo vašom tele? Vedeli ste, že antioxidanty zmierňujú zápaly? Vedeli ste, že káva vám pomôže schudnúť (neutralizuje voľné radikály, ktoré spôsobujú priberanie)?
Nájdite si obchod zameraný výlučne len na predaj dobrej kávy a vyberte si tú najlepšiu kávu.

Budete múdrejší

Vďaka káve budete múdrejší. Nie je to žiaden blud, ale realita. Káva obsahuje kofeín, ktorý má za úlohu zlepšiť koncentráciu a podporiť mozgovú činnosť. Je dokázané, že pravidelným pitím kávy si zlepšíte myslenie a kognitívne schopnosti. V preklade - budete múdrejší.

Zo všetkých druhov káv vám odporúčame vyberať si hlavne 100% Arabicu a keď tak, tak Robustu. Nekupujte si lacné nekvalitné kávy, ale investujte do dobrej a chutnej. Ak máte v rodine niekoho, koho trápia problémy s pečeňou alebo s dnou, odporučte mu pitie kávy. Kávu by sme pokojne mohli prirovnať k afrodiziakám a vibrátorom.

Ak chcete byť zdraví, pite kávu, samozrejme v primeranom množstve. Najlepšia je čistá – bez cukru a mlieka. Práve vtedy si vychutnáte chuť pravej kávy.

Autor fotografie:www.pixabay.com