DENNÍK RELAX - Jesenné športy na čerstvom vzduchu

Jesenné športy na čerstvom vzduchu

V lete sme sa so športom celkom pekne rozbehli, ale skorá tma či zima nás začína pomaly odrádzať a láka nás to skôr na gauč s teplým čajom alebo zatvoriť sa do fitka. Využite preto posledné pekné jesenné mesiace a zašportujte si vonku. Možností je skutočne veľa.

Beh
Ten môžete robiť v každom počasí a v každom ročnom období, ak sa dobre oblečiete. Leto malo svoje nevýhody, keďže cez deň bolo veľmi teplo, čas na tréning vám zostával iba ráno alebo večer. Jeseň je otvorená akémukoľvek času na tréning. Vzduch je príjemný a slnko už tak nepáli. Behom si zachováte vybudovanú kondičku a žiadne kilá sa na vás po jesennej husacine nenalepia.

Cvičte vonku na strojoch
Mohli ste si všimnúť, že v niektorých parkoch či pred obchodnými centrami na trávnatej ploche je pár fitnes strojov, kde môžete cvičiť s vlastnou váhou. Vyberte sa skoro ráno, kým ešte stroje neobsadia deti a poriadne si zatrénujte. Môžete k tomu zapojiť aj okolité lavičky a spraviť na nich pár výpadov, či posilňovať ruky. Možností je skutočne veľa, stačí ich len využiť.

Turistika
Pre tých, ktorí nie sú až takými nadšencami športu, postačí aj prechádzka po lese. Romantika tohto obdobia, farebné lístie a teplý čaj vo vás navodia tú správnu atmosféru. V prípadne nepriaznivého počasia si dajte pozor na náročnejšie trasy, pretože v sychravom počasí môžu byť nebezpečné. Ak sa rozhodnete pre prechádzku, nezabudnite na pevnú obuv.

Joga
Ak máte nejaké základy jogy, vyberte sa zacvičiť a zameditovať do parku. Zvoľte skôr rannú hodinu, kedy nie je park preplnený. Dnes už nájdete aj cvičenia jogy či pilatesu, ktoré sa cvičia aj vonku s lektorkou. Záleží iba na vás, čo vám viac sedí. Čerstvý vzduch a príroda vám z cvičenia spravia jedinečný zážitok.

Korčule aj bicykel
V oboch prípadoch platí, že sa riadne zapotíte. Cyklistická aj korčuliarska – inline sezóna sa začína na jar a končí s príchodom zimných mesiacov. Ak milujete tieto športy, nezabudnite si ich ešte na jeseň vychutnať. Rozhodujúci je však stav terénu a vaša miera odolnosti voči chladnému vetru.


V prípade, že patríte medzi otužilcov môžete ešte plávať vonku. Niektoré kúpaliská sú otvorené aj na jeseň, prípadne môžete využiť aj jazerá.

Autor: Janka R.

Autor fotografie:www.freedigitalphotos.net, Keattikorn