DENNÍK RELAX - 6 spôsobov, ako bojovať proti negatívnemu mysleniu

6 spôsobov, ako bojovať proti negatívnemu mysleniu

Uvedomujete si, že to, na čo myslíte, si do života priťahujete? V prípade, že máte myseľ plnú negatívnych myšlienok, nenechajte to len tak! Ako bojovať proti dotieravým negatívnym myšlienkam?

    1. Praktizujte rituál vďačnosti

Je dokázané, že tí ľudia, ktorí sú vďační, sú oveľa pozitívnejší a do života si priťahujú viac toho, za čo sú úprimne vďační. Vďačnosť možno praktizovať mnohými spôsobmi – môžete ju zahrnúť do modlitby, alebo si denne písať denník vďačnosti. Akýkoľvek spôsob si zvolíte, dôležité je vďačnosť z celého srdca precítiť. Ak to budete robiť pravidelne, začnú sa vo vašom živote diať zázraky.

    2. Naučte sa negatívne myšlienky stopovať

Na negatívnych myšlienkach nie je nič zlé, pokiaľ sa nimi nezačnete zaoberať. Potom sa jedna nabaľuje na druhú, až vás prevalcujú. Ak sa naučíte negatívnu myšlienku stopnúť hneď v zárodku, ušetríte si mnoho nepríjemných chvíľ. Môžete skúsiť aj to, že myšlienku napíšete na papier a ten zahodíte. Podľa štúdie odborníkov z Ohia tí, ktorí negatívne hodnotenia o svojom tele napísali na papier a hodili do koša, mali o niekoľko minút o sebe pozitívnejšiu mienku ako tí, ktorí tak neurobili.

    3. Nahrádzajte negatívne myšlienky pozitívnymi

Ďalší dobrý spôsob, ako si poradiť s negatívnymi myšlienkami, je nahrádzať ich pozitívnymi. Prenasleduje vás myšlienka, že zbabrete prezentáciu v práci, lebo ste neschopný? Povedzte si, že to dopadne na jednotku, pretože ste na tom tvrdo pracovali.

    4. Zamerajte sa na svoje silné stránky

Mnohí z nás majú tendenciu zaoberať sa svojimi negatívnymi stránkami a prehliadať pozitívne. Čo keby ste to zmenili? Čím viac budete pracovať na rozvoji vašich silných stránok, tým menej času budete mať na to, aby ste sa zaoberali svojimi chybami či zlyhaniami.

    5. Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi

Kolegov v práci si nevyberiete, ale priateľov si vybrať môžete! Ak sa totiž obklopíte pozitívne naladenými ľuďmi, aj vy budete pozitívnejší.

    6. Žite tu a teraz!

Veľa negatívnych myšlienok je spojených s obviňovaním sa pre situácie, ktoré sa stali v minulosti, alebo trápením sa nad tým, čo bude. Preto je jedným z vhodných spôsobov, ako sa popasovať s negatívnymi myšlienkami, naučiť sa žiť v prítomnosti. To znamená, sústrediť sa na každý jeden okamih a vychutnávať si ho, pretože sa už nikdy nezopakuje! 

-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/pozit%C3%ADvne-myslenie-cup-biela-%C4%8Dierna-2593828/