4 tipy na posilnenie imunity počas zimných mesiacov

Zima predstavuje pre imunitu jedno z najťažších ročných období. Práve v tomto chladnom období nás ohrozuje množstvo negatívnych faktorov, ktoré dávajú zelenú vírusom a baktériám. Ubrániť sa im tak dokáže len naozaj silný jedinec. Skúste dodržovať týchto 5 jednoduchých trikov a pripravte svoju imunitu na mrazivé zimné dni.

1. Spánok a oddych

Bez dostatočne kvalitného spánku trpí každý aspekt vášho zdravia, vrátane imunity. Krátka doba a nekvalitný spánok oslabujú imunitu a môžu viesť k chorobám, zápalom a bolestiam. Podporte svoj imunitný systém vyčlenením času na 7-8 hodín spánku každú noc. Kvalitu spánku môžete optimalizovať tak, že si pustíte relaxačnú hudbu, budete meditovať, vypnete si všetku elektroniku minimálne 2 hodiny pred spaním  a vyvetráte si spálňu. Bez adekvátneho oddychu nebude telo schopné bojovať so všetkými baktériami a vírusmi, ktoré so sebou zimné obdobie prináša. Preto zaľahnúť a pekne si pospať!

2. Zdravá strava

Zdravie ide od žalúdka, preto by vo vašom jedálničku nemalo chýbať ovocie a zelenina bohaté na antioxidanty a živiny. Skúšajte rôzne variácie potravín, aby ste telu dodali čo najväčšie množstvo potrebných vitamínov a minerálov. Veľká časť imunitného systému je v tráviacom trakte, a preto je nevyhnutné udržať vašu črevnú výstelku zdravú a dobre fungujúcu. Do svojich jedál zahrňte cesnak, chilli, cibuľu, zázvor, kapustu, brokolicu, karfiol, kel a potraviny bohaté na vitamín A ako mrkva, tekvica, sladké zemiaky a zelená listová zelenina. Zázvor je v tomto ročnom období ideálny pre nakopnutie vášho imunitné systému. Nastrúhajte si ho na drobné kúsky a zalejte horúcou vodou. Ak vám príde moc horký, pridajte si pár lyžičiek medu na osladenie.

4 tipy na posilnenie imunity počas zimných mesiacov

3. Čerstvý vzduch a slnečné lúče

Nádych čerstvého vzduchu vie nielen prečistiť hlavu, ale pomáha aj telu a imunite. Využite každý jeden moment modrej oblohy so žiarivým a teplým slnkom. Vaše telo, pokožka aj imunita potrebujú dodať zásoby vitamínu D, ktoré čerpajú práve zo slnečných lúčov. Naplánujte si prechádzky, túry a výlety a využite čo najviac z tých pár pekných dní, ktoré sú počas zimného obdobia. Doma nezabúdajte pootvárať okná a poriadne prevetrať. Nechajte ich aspoň raz denne na niekoľko minút otvorené, aby všetky baktérie a patogény odleteli, ako sa hovorí, „von oknom“. Verte, že sa budete cítiť lepšie.

4. Pohyb

V neposlednom rade nezabudnite na dôležitosť cvičenia, aby bol váš imunitný systém v optimálnej forme! Pravidelné cvičenie so strednou intenzitou zvyšuje schopnosti imunitného systému bojovať proti chorobám. Nájdite si fyzickú aktivitu, ktorá vás baví, a snažte sa ju vykonávať 3-4 dni v týždni. Ideálne aspoň 30 minút každý druhý deň. Síce v tomto ročnom období, keď je vonku chladno, nebudete tak motivovaní ako počas leta,  ale pohyb a aktivita je esenciálna pre správne fungovanie imunitného systému. Ak nie ste fanúšikovia vonkajších cvičení (beh, bicyklovanie, korčuľovanie), skúste indoorové cviky. Potrebujete iba karimatku, hudbu a seba. Vhodné sú cvičenia ako yoga, pilates, či dokonca aj tanec. Dôležité je nesedieť, ale hýbať sa!  

4 tipy na posilnenie imunity počas zimných mesiacovPodporte svoj zdravý životný štýl s enzýmami

Enzýmy sú nenahraditeľnou súčasťou biochemických procesov v tele. Bez týchto molekúl by reakcie v ľudskom tele prakticky nemohli prebiehať. Niektoré z nich v našom tele riadia činnosť imunitného systému.

Pre zdravý životný štýl zakomponujte do svojho dňa novinku výživový doplnok Wobecare Enzym. Tento doplnok obsahuje flavonoid rutín a vysokoaktívne enzymatické zloženie pozostávajúce z prírodného pôvodu – bromelaín (proteolytický enzým získaný z ananásu) a trypsín (proteolytický enzým živočíšneho pôvodu prirodzene vyskytujúci sa u cicavcov). Wobecare Enzym je jednoduchý na užívanie – postačia iba 3 tobolky denne. Technológia „Enzyme-shield“ (enzýmový štít) zaručuje ochranu enzýmov v tobolkách pred pôsobením žalúdočných štiav a predĺžené uvoľňovanie v tenkom čreve. Doplnok môžete užívať dlhodobo bez prerušenia na základe vašich potrieb. Firma Mucos Pharma má rozsiahle skúsenosti s enzymatickými produktmi (napr. Wobenzym*), ktoré majú na trhu už viac než 50-ročnú tradíciu.  Wobecare Enzym je výživový doplnok z prírodných zdrojov na vnútorné použitie. Viac informácii na www.wobecare.sk
*Starostlivo čítajte písomnú informáciu pre používateľov. Wobenzym je liek na vnútorné použitie


 
 
Autor fotografie:https://pixabay.com/photos/girl-person-oops-570557/