Vytvorte si útulný domov pomocou jesenných dekorácií

Kým sa na jar a v lete obklopujeme sviežimi farbami, na jeseň hľadáme skôr mäkké pohodlie a hrejivé materiály. Teplé zemité odtiene nám pomôžu v interiéri vytvoriť dojem príjemnej útulnosti, hebké deky a vankúše zase zázemie pre pohodlie po dlhom pracovnom dni. Súčasťou jesennej výzdoby môžu byť tiež rôzne sviečky či jemné osvetlenie v teplých farbách, ktoré sú príjemnejšie pre náš zrak a lepšie sa vďaka nim v sychravom počasí odpočíva.

Hoci je leto nenávratne za nami a z dovolenky ostali len spomienky, nemusíme prepadať jesennej skľúčenosti. Jesenná príroda nám každoročne ukazuje doslova neuveriteľnú paletu farieb. Vďaka tomu jej možno odpustíme aj občasný dážď a chladnejšie počasie. Ak sa nám podarí túto paletu priniesť aj do našich domovov, vytvoríme si tak útulnú atmosféru. Tieto teplé zemité odtiene dokážu celý priestor príjemne prehriať a pôsobia veľmi upokojujúcim dojmom.

Nič nedokáže zútulniť priestor tak ako sviečky. Ich mäkké svetlo je príjemné pre naše unavené oči a tiene, ktoré vrhajú na steny izby pôsobia upokojujúco. Ak z nejakého dôvodu nemôžete mať zapálené skutočné sviečky, môžete siahnuť po ich alternatíve. Svetielka či svietniky s umelým svetlom vytvoria podobnú atmosféru, pričom ich môžete pokojne nechať bez dozoru a ísť si urobiť kávu alebo obľúbený hrejivý čaj.

Farby k jeseni nepochybne patria. Najmä listy stromov sa sfarbujú do nádherných teplých odtieňov. Každý kus je úplným originálom. Motív listov tak môžete zakomponovať aj do jesennej výzdoby domu či bytu. Najzaujímavejšie kúsky môžete dať do vázy ako suchú väzbu, ale listy sa môžu objaviť prakticky kdekoľvek - na posteľnej bielizni, obrazoch či ako dizajnové dekorácie.

Neviete si dať rady s výberom jesenných dekorácií? Neváhajte sa obrátiť na odborníkov v ASKO - NÁBYTOK, ktorí poradia a pomôžu vybrať tie pravé pre vás a vašu domácnosť. www.asko.sk

Vytvorte si útulný domov pomocou jesenných dekoráciíVytvorte si útulný domov pomocou jesenných dekorácií

Vytvorte si útulný domov pomocou jesenných dekorácií

www.asko.sk.