Vytvorte si ideálne miesto na oddych v interiéri aj exteriéri

Napriek pokroku a vymoženostiam doby, nie je v dnešnom náročnom a stresu plnom svete až tak celkom jednoduché vytvoriť si ideálne podmienky na relax. A ani obmedzené cestovanie do exotických destinácií luxusných dovolenkových rezortov k tomu neprispieva, napriek tomu, že odpočinok je pre naše telo a myseľ veľmi dôležitý. Vaše obavy sú ale zbytočné, pretože vyriešiť to môžete s doplnkom, ktorý vám poskytne ideálne miesto na oddych v interiéri aj exteriéri.

Či už vonku na čerstvom vzduchu alebo doma, keď je zlé počasie – závesné či viac klasické a kvalitné herné kreslo je skvelým miestom na relax. Poďme sa o tom spoločne presvedčiť, aby ste si mohli takéto podmienky na oddych čím skôr vytvoriť.

           Štýlové závesné kreslo

Štýlové závesné kreslo je nielen veľmi moderné, ale aj neuveriteľne pohodlné. Dokonale sa prispôsobí vášmu chrbtu a umožní tak uvoľnené sedenie.

Vďaka mäkkej bavlnenej látke sú závesné kreslá tiež mimoriadne prítulné k pokožke. V závislosti od veľkosti modelu môžete použiť aj závesné kreslo takmer ako hojdaciu sieť a úplne si do nej ľahnúť, čím si vytvoríte na oddych tie najlepšie podmienky.

           Stará sa o pohodlné a zdravé sedenie

Často veľmi statické a najmä v profesionálnom každodennom živote vykonávané sedenie jednostranne zaťažuje našu chrbticu. Aj keď vlastníte vysoko ergonomickú stoličku, zvyčajne trávite hodiny v rovnakej polohe.
Následkom tejto (ne)činnosti sú potom zbytočné problémy s chrbtom, ktoré sú dnes už absolútne rozšíreným ochorením nielen dospelej populácie. Podľa jednej štúdie Inštitútu Roberta Kocha 20 % až 47 % ľudí v závislosti od veku uvádza, že pravidelne trpia bolesťami chrbta.

Vďaka flexibilnému látkovému povrchu závesného kresla má osoba sediaca v ňom nedefinovanú polohu sedenia a je neustále v pohybe. Operadlo tvorí závesné kreslo tak, že sa automaticky dostanete do sedu, ktorý odľahčí chrbticu a celý chrbát a umožní mu relaxovať.

           Hojdanie v závesnom kresle je upokojujúce

Najdôležitejšie a najlepšie na závesnom kresle je, že neustále mierne hojdanie v ňom pôsobí upokojujúco. Tento efekt je badateľný najmä u detí, čo však neznamená, že závesné hojdacie kreslo nemôžu používať aj dospelí.

Húpanie stimuluje vestibulárny orgán vo vnútornom uchu – tak sa nazýva malý zmyslový orgán zložený z troch oblúkov naplnených tekutinou, ktorý je zodpovedný za našu rovnováhu, ale aj vznik morskej choroby :-)

Kolísanie tiež podľa mnohých výskumov zmierňuje vnímanie bolesti, vďaka čomu sú lieky na jej zmiernenie zbytočné. Hojdanie je vzrušujúce aj relaxačné. Robí vás múdrym, pretože primárne stimuluje zmysel pre rovnováhu a tým výrazne podporuje motorické dozrievanie. A napokon, motorický a duševný vývoj sú neoddeliteľne spojené. Tak sa o tom v príjemnom závesnom alebo hernom kresle z Domu Textilu presvedčte.

 
Autor fotografie: New Africa/Shutterstock.com