Tipy, ktoré oceníte pri upratovaní kuchyne

Kuchyňa zažije práve teraz v predsviatočnom období veľký nápor. Nielen pred Vianocami, ale aj mimo Vianoc zažíva kuchyňa veľký nápor.
Aby sme v nej mali stále čisto, ponúkame vám tipy, ktoré pri upratovaní kuchyne môžete oceniť.

Čistite pri umývaní stola aj priestor pod stolom a stolové nohy

Súčasťou väčšiny kuchýň je aj jedálenský stôl. Okrem výmeny prestierania za čisté a čistenia dosky jedálenského stola odporúčame dôkladne umývať aj priestor pod jedálenským stolom a stoličkami. Pri stolovaní, ale aj pri varení, kedy občas používame jedálenský stôl na odkladanie vecí, nám môže niečo spadnúť na zem. Okrem umývania dosky stola a priestoru pod ním odporúčame pretierať aj stolové nohy. Ak má jedálenský stôl stabilné stolové nohy, určite im pretieranie vlhkou handrou, či dôkladnejšie čistenie nemôže uškodiť.

Nezabúdajte čistiť aj nábytkové kovania


Pri vyberaní riadu z kuchynskej linky ochytávame aj nábytkové kovanie. Ak ste si dali na kuchynskej linke práve kvalitnejšie kovanie BLUM, nemusíte mať obavy o stabilitu jednotlivých šuflíkov a kuchynských skriniek.
Nezabúdajte ale dôkladnejšie čistiť práve nábytkové kovania, na ktorých sa môžu nachádzať zaschnuté zvyšky potravín, či vrstva prachu.

Čistite drez od zašlej špiny

Mastnota, zašlá špina, ale aj zvyšky potravín môžu znečistiť povrch drezu. Ak chcete mať preto kuchyňu čistú, zamerajte sa aj na dôkladnejšie čistenie drezu. Okrem chemického prípravku vám môže pomôcť aj sóda bikarbóna a ocot, ktoré vás zbavia zašlej špiny, ale aj mastnoty. Na čistenie drezu, najmä ak ho plánujete čistiť chemickými prípravkami, je potrebné mať na to vyhradenú zvlášť hubku na riad. Určite nepoužívajte nič, čo by mohlo poškriabať povrch drezu.

 


Autor fotografie:Zdroj obrázka: Autor: Daniel Jedzura / Shutterstock.com