Rovná strecha na pergolu? Dá sa to, len treba urobiť kompromis

Ak máte terasu, ktorá nie je po stavbe domu pod strechou, potom určite rozmýšľate nad zastrešením terasy, alebo teda pergolou. Vaše rozhodnutie je určite plne logické, pretože mať otvorenú terasu, čím myslíme terasu bez strechy, so sebou prináša množstvo komplikácii, napríklad pri silnom, ostrom slnku, alebo pri nepriaznivom počasí a podobne. Rovna strecha na pergole je veľmi moderná, len treba sa zmieriť s tým, že musí mať trochu sklon, prípadne nemusí, alebo budete s ňou mať viac práce.

Rovná strecha a dážď

Pergolu si dávate nad vašu terasu ak neberieme do úvahy silné slnko a vytvorenie tieňa, pravdepodobne preto aby ste pod ňou mohli tráviť čas aj v čase nepriaznivého počasia. Nepriaznivým počasím máme na mysli najmä dážď. Pri pergole je väčšinou používaná rovná strecha, ktorá vyzerá na pergole vynikajúco, avšak, vždy musíte počítať s tým, že musí mať trochu sklon, aby sa na nej dažďová voda nehromadila, ale aby odtekala. Takisto je na rovnú strechu potrebné dať rýny, ktoré odvedú dažďovú vodu bez problémov preč, aby vám voda nestekala a netiekla doslova ako vodopád na trávu, alebo aj na terasu. Ak z nejakého dôvodu odmietate čo i len mierny sklon strechy na vašej pergole, potom si môžete nechať úplne rovnú strechu na pergole, avšak musíte zabezpečiť to, aby sa na nej nehromadila voda, čiže napríklad posúvnym spôsobom a v čase keď bude pršať, ju zrolujete alebo poskladáte aby sa v nej voda nehromadila, no automaticky prichádzate o možnosť tráviť pod ňou čas aj v čase keď prší.

Mať pergolu s rovnou strechou je skvelé riešenie

Pergoly sa momentálne tešia veľkej obľube. Mnoho majiteľov rodinných domov chcú mať pergoly, pretože sú moderné a elegantné, a práve ich elegantnosť podčiarkuje rovná strecha, ktorá je súčasťou pergoly. Niektoré pergoly sú vyrobené tak, že voľným okom na prvý pohľad ani neuvidíte, že má rovná strecha trochu sklon. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, aké výhody má rovná strecha, nie len na pergolách, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://krytina.sk/