Plánujete nanovo zariaďovať obývačku? Prezradíme vám pár tipov, ako na to

Obývacia izba je miestnosť, kde prijímame návštevy, stretávame sa v nej so zvyšnými členmi rodiny pri obľúbenom televíznom programe a práve preto si pri zariaďovaní a modernizácii zaslúži veľa pozornosti. Pozornosť si zaslúži predovšetkým dôkladný výber a kombinácia nábytku a dekorácií.
Ak plánujete nanovo zariaďovať obývačku, prezradíme vám dobrých tipov, ako na to.

Sedacie súpravy na mieru

Nech už je veľkosť obývačky akákoľvek, ako prvú vždy umiestňujte sedaciu súpravu. Výber sedacích súprav je veľký, takže obavy z toho, že si nenájdete štýlovo, materiálovo a hlavne veľkosťou vyhovujúcu sedačku sa báť nemusíte.
Ak ale žiadna sedacia súprava nespĺňa vaše požiadavky, vždy je možnosť dať si navrhnúť peknú sedaciu súpravu na mieru a dať si ju podľa tohto návrhu vyrobiť.

Nábytok zladiť s podlahou

Pri výbere nábytku vám odporúčame mať pri sebe vzorku podlahy, ktorú máte v obývačke. Takto sa vám podarí zladiť si farebné prevedenia oboch súčastí obývacej izby bez toho, aby boli farebne identické. Podlaha nesmie byť v rovnakých farbách ako nábytok. Nábytok by tak v miestnosti nevynikol, splýval by.

Ak preferujete minimalistický škandinávsky štýl, odporúčame vám kombinovať tieto farby – svetlohnedú, bielu a sivú. V minimalisticky zariadených obývačkách krásne vyniknú rozkladacie pohovky v sivej farbe. V minimalizme sa kladie dôraz na vzájomné ladenie prírodných dekorácií so škandinávskym nábytkom a tam práve rozkladacie pohovky patria.

Dekorácie

K dekoráciám do obývačky radíme predovšetkým moderné závesy, drevené (sadrové) písmenká, sklenené vázy v zaujímavých tvaroch a moderné sošky z dreva, či keramiky. Krásne vyniknú aj betónové kvetináče v minimalistických rozmeroch a zaujímavých geometrických tvaroch.
K dekoráciám môžeme priradiť aj moderné kusové koberce, ktoré si najčastejšie dávame pod konferenčné stolíky.