DENNÍK RELAX - Hitom sú ekologické prípravky do domácnosti. Prečo?

Hitom sú ekologické prípravky do domácnosti. Prečo?

Z každej strany sa na nás valia slová eko, bio alebo organický. Žiť ekologicky sa stalo súčasným trendom a nevyhnutnosťou, pokiaľ chceme, aby životné prostredie okolo nás zostalo zdravé a netoxické. A nielen to, každý deň na seba dáme formou kozmetiky množstvo chemikálií a dýchame ich prostredníctvom práce s čistiacimi prostriedkami do domácnosti. Ale to už viac nie je potrebné vďaka ekologickým alternatívam, ktoré sú šetrné nielen k nášmu zdraviu, ale aj k okolitej prírode. 

Prečo vznikajú alergie na chemické čistiace prostriedky?

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, aký dopad majú chemické čistiace prostriedky na náš organizmus, keď si s nimi nedokáže poradiť a rozložiť ich ani samotná príroda? Dlhodobým používaním sa postupne hromadia v našom tele a môžu spôsobiť zástup rôznych zdravotných problémov od podráždenia očí alebo dýchacích ciest, cez rôzne alergické reakcie, ekzémy alebo vyrážky až po poleptanie kože, vznik astmy a celý rad ďalších ochorení. Nájdeme ich na ulici, v domoch aj v kanceláriách. Všade, kde sa vo veľkých mestách pohneme, existuje veľká šanca vdýchnutia, alebo hmatového kontaktu s týmito výrobkami. Chemikálie aj prostredníctvom čistiacich prostriedkov prenikli takmer do všetkých sfér života. Stále však platí, že jedným z najbohatších zdrojov alergénov je práve domácnosť. Takže s elimináciou chémie je potrebné začať práve tu, v mieste, kde sa zdržujeme a trávime najviac času. Pretože, kde by sme sa mali cítiť najbezpečnejšie, ak nie práve doma?

Následky môžu byť hrozivé

Čistiace prostriedky na báze chémie obsahujú rôzne toxíny, ktoré môžu mať za následok dokonca spustenie rôznych nervových chorôb, bolestí hlavy alebo aj zákernej rakoviny. K tým najznámejším patrí chlór, formaldehyd, benzén, akroleín, vinylchlorid alebo chlorid uhličitý. O toxínoch sa hovorí dokonca aj ako o možných spúšťačoch Alzheimerovej alebo Parkinsonovej choroby.

Negatívny dopad chémie postihuje nielen ľudí samotných, ale aj prostredie okolo nás. Niektoré látky, ktoré tvoria chemikálie vo výrobkoch starostlivosti pre domácnosť, zostávajú vo vzduchu ešte dlhý čas po ich použití. Dokonca sa môžu usadiť v stojatých vodách, kde sa nerozložia, nahromadia sa napríklad aj v pôde a predstavujú tak značné nebezpečenstvo pre okolitú faunu a flóru. Preto je dôležité zamyslieť sa pred každým použitím prášku na pranie, čistiacich prostriedkov do kúpeľne, mydiel alebo sprchových gélov, či je výrobok bezpečný pre naše telo, rodinu a životné prostredie okolo nás.

Dôvody, prečo sú ekologické pracie prostriedky lepšie

Hitom sú ekologické prípravky do domácnosti. Prečo?  Eko čistiace prostriedky sú na rozdiel od tých chemických vyrábané čisto na prírodnej rastlinnej a olejovej báze.
Ich uprednostnením pred chemickými variantami uprednostňujeme svoje zdravie a s ním súvisiacu nezávadnosť pôdy a vodných zdrojov.

Keď prenikajú ekologické výrobky do odpadových vôd a životného prostredia, sú biologicky odbúrateľné a nepredstavujú tak žiadne riziko pre nás, našich blízkych a ani prostredie okolo nás.
Navyše sú šetrné k pokožke. Netreba sa pri nich obávať poleptania, či podráždenia kože alebo alergickej reakcie. Značky už dnes ponúkajú aj produkty bez parfumácie, na ktorú by mohli byť alergici citliví. Navyše, netreba sa obávať zníženého účinku oproti chemickým čistiacim prostriedkom, či kozmetike do domácnosti. Všetky prípravky a produkty majú podobný účinok ako konvenčné čističe a kozmetika.

Prečo si kupovať ekologickú drogériu a čistiace prostriedky?

Okrem vyššie spomínaných dôvodov ohľadom ochrany svojho vlastného zdravia a životného prostredia, v ktorom žijeme, zrejme neexistuje lepší dôvod, prečo by sme mali upustiť od používania chemikálií a využiť dostupné a plnohodnotné ekologické náhrady, ktoré už dnes dostať kúpiť takmer kdekoľvek. Široké spektrum ekologických náhrad ponúka napríklad aj bio kozmetika a eko drogéria Bior. V ponuke nájdete nielen ekologickú jar na riad, kuchynské čistiace prostriedky, ale aj odstraňovače škvŕn na pranie, pracie prášky, ekologickú aviváž, prášok do umývačky čistiace tablety do WC, kozmetiku a množstvo ďalších pomocníkov, ktorí sú nezávadní pre organizmus a napriek tomu vám dokonale pomôžu v boji proti nečistote a udržia domov čistý a bezpečný.