Harmonická spálňa podľa Feng Shui

Spálňa, ako miesto určené pre spánok a odpočinok, by mala pôsobiť upokojujúco. Vzhľadom k tomu, že v spálni strávime skoro tretinu nášho života, je dobré sa pri výbere nábytku držať určitých zásad, vďaka ktorým sa budeme v miestnosti cítiť príjemne. K tomu nám môžu pomôcť princípy čínskej filozofie Feng Shui, ktorá sa sústredí na harmonické prostredie a využitie priestoru v interiéroch.
Chcete si dopriať kvalitný spánok? Zásadný vplyv má naň bezpochyby kvalita matraca, posteľového roštu, ale aj samotnej postele. Pri ich výbere musíme zohľadniť mnohé aspekty, akými sú telesné rozmery a hmotnosť budúcich majiteľov a tiež napríklad požiadavky na materiál a konštrukciu postele. Ak sa chcete riadiť zásadami Feng Shui, posteľ by mala disponovať masívnym zadným čelom, ktoré vám poskytne ochranu a pocit bezpečia.
Jednou z hlavných zásad Feng Shui v spálni je čistota a poriadok, ktoré zaistia vzdušnosť a prúdenie pozitívnej energie v priestore. K tomu vám môžu pomôcť variabilné systémy skríň, ktorých jednotlivé moduly zvolíte podľa dispozícií miestnosti. Ich nespornou výhodou je možnosť doplnenia či výmeny akéhokoľvek kúsku zo systému, ktorý však bude stále dokonale ladiť s ďalším nábytkom. Pozor si však dajte na zrkadlá, ktoré by sa podľa zásad Feng Shui nemali v spálni vôbec vyskytovať. Pokiaľ už v miestnosti zrkadlo máte, tak by malo byť na takom mieste, na ktoré z postele nevidíte priamo.
Čo sa týka farieb, je filozofia Feng Shui pomerne benevolentná. Do spálne sa ale neodporúčajú výrazné povzbudzujúce farby, ako sú napríklad červená, oranžová, žltá. V jemnejších pastelových odtieňoch sa tam však objaviť môžu. K odpočinku sú naopak veľmi vhodné farby - biela, modrá, béžová, fialová či zelená, ktoré upokojujú našu myseľ.

Harmonická spálňa podľa Feng Shui
Posteľ Isotta v prírodnom dizajne
Posteľ Isotta využíva na maximum potenciál úložného priestoru vnútri postele. Praktické úložné zásuvky majú využitie napríklad pre uloženie sezónnych vecí, posteľnej bielizne či iných drobností. Dekor duba Stirling verne napodobňuje prírodnú dubovú kresbu. Posteľ tak príjemne zútulni priestor celej spálne. Výhodou je tiež vyššie uloženie rámu (45 cm), vďaka ktorému sa vám bude z postele ľahko vstávať. Cena je 379,90 €.
Harmonická spálňa podľa Feng Shui
Minimalistická posteľ s nočnými stolíkmi Capri
Výnimočnosť postele z dizajnovej kolekcie Capri tkvie v  krásnych detailoch rozpraskaného dubového dreva, ktoré si vás na prvý pohľad získajú. Posteľ má mäkko čalúnené zadné čelo a moderné zabudované nočné stolíky s LED osvetlením. Iste oceníte aj vyššiu konštrukciu postele, ktorá umožňuje komfortnejšie vstávanie. Príjemné línie bielych prvkov sú doplnené o detaily v dekore duba Wotan, a skvele sa tak hodí aj do minimalistických spální. Cena postele je 599,90 €.
Harmonická spálňa podľa Feng Shui
Moderný a funkčný program New York
Výhodou variabilného programu New York je veľkosť úložného priestoru, ktorý je prakticky usporiadaný. Osvetlenie a vnútorné vybavenie skrine môžete jednotlivo dokúpiť. Systém ponúka päť skríň rôznych šírok a ďalšie tri doplňujúce úložné priestory, ktoré v spálni iste oceníte. Na výber je rad moderných dekorov a rozličných typov predných plôch.

Zdroj: Asko nábytok


ASKO – NÁBYTOK: