Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Elegantné tmavé sedačky pôsobia nadčasovo a priestor zútulnia

 Sedačky v tmavých odtieňoch sú obľúbené nielen pre svoj sofistikovaný vzhľad, ale aj pre ich praktickosť. Pokiaľ máte doma domácich miláčikov alebo deti, nemusíte sa obávať, že na súprave bude vidieť každý fliačik. Tmavé farby pôsobia v priestore dramaticky a elegantne. V kombinácii so svetlým okolím vytvoria v izbe naozaj útulnú atmosféru. Nemusíte sa obmedzovať len čiernou a tmavo šedou farbou, perfektne vyzerajú tiež tmavé tóny modrej či zelenej.

Sedacia súprava je sama o sebe kráľovnou obývacej izby a tmavé farby priťahujú ešte väčšiu pozornosť. Ideálne je také sedačky kombinovať so svetlými doplnkami, neutrálnym nábytkom, podlahou a farbami stien,  ktoré dajú vyniknúť dominante izby, ale zároveň ju neprebijú. Pri voľbe farby berte do úvahy, aké množstvo prirodzeného svetla v izbe máte. Keď ho budete mať dostatok, môžete siahnuť po tmavej súprave, aj keď nie je izba príliš veľká. Do malých priestorov s minimom prirodzeného svetla je lepšou voľbou svetlá sedačka. Mimo designu a farby, ktoré majú na atmosféru izby veľký vplyv, je dôležité myslieť aj na správnu veľkosť a tvar sedacej súpravy. Mali by zodpovedať rozloženiu miestnosti a počtu členov domácnosti. V neposlednom rade sa zamerajte na pohodlie. Sedačka je predsa len miestom, kde si chcete po dlhom dni oddýchnuť, zahodiť starosti za hlavu a užívať si príjemný oddych.

Čierna súprava bude ladiť s akoukoľvek farbou a je veľmi univerzálna. Vyvarujte sa však prílišnému množstvu odtieňov na doplnkoch. Podľa dizajnérov je k dominantnej farbe v miestnosti vhodné zvoliť 2-3 doplnkové odtiene, ktoré sa v rôznych tónoch môžu v miestnosti objaviť. Majte na pamäti, že tlmené a tmavé farby sú pre oddych vhodné, ale keď v miestnosti prevažujú, môže priestor pôsobiť stiesnene. V sortimente ASKO - NÁBYTOK nájdete pestrejšiu paletu tmavých odtieňov, ako je čierna - od hnedej a tmavo šedej až po zelenú či modrú. Ak stále váhate, aký odtieň je ten pravý a ako ho skombinovať s ďalšími kusmi nábytku, neváhajte osloviť odborníkov z ASKO - NÁBYTOK, ktorí vám radi s výberom poradia

Elegantné tmavé sedačky pôsobia nadčasovo a priestor zútulnia
Sedacia súprava Alvaro
Vychutnajte si spoločné chvíle so svojimi blízkymi v pohodlí. Sedacia súprava Alvaro v tvare U ponúka dostatok miesta pre všetkých. Maximálny komfort zaistí polohovateľné opierky rúk i hlavy, oceníte tiež veľké úložné priestory či možnosť rozloženia na lôžko. Vďaka veľkej variabilite, možnosti výberu výšky nôh a plánovaniu rôznych zostáv i funkcií sa sedacia súprava Alvaro stane nielen krásnou, ale aj praktickou dominantou vašej obývačky.

Zdroj: ASKO nábytok