Aké vianočné ozdoby sú v kurze v tomto roku?

Vianočný stromček je jedným z dominantných symbolov Vianoc. Každý z nás sa usiluje o to, aby očaril všetkých členov rodiny. Preto sme si pre vás prichystali 4 trendy moderných vianočných ozdôb na stromček. Dáte prednosť Luskáčikovi, retro ozdobám alebo elegantným Vianociam?

Trend 1: Vráťte sa naspäť do detstva s Luskáčikom

Spomínate si na rozprávku o chlapcovi, ktorý bol zakliaty do podoby Luskáčika? Tento príbeh neodmysliteľne patrí k najradostnejším sviatkom roka a predstavuje jeden z najkrajších symbolov Vianoc. Vianočné ozdoby na stromček v motívoch presláveného vojačika z dreva či porcelánu s bubnom, puškou či trúbkou v rukách, nadobúdajú tento rok rozmarnú eleganciu v tónoch zelenej, červenej, zlatej a aj námorníckej.

Náš tip: Figúrky postavičky zo slávnej opery Čajkovského spolu s doplnkami v štýle Luskáčik určite nájdete v obchodoch medzi vianočnými ozdobami na stromček.

Trend 2: Vytiahnite retro ozdoby, ktoré nikdy nezostarnú

Máte neodolateľnú chuť vybrať zo zaprášených škatúľ tradičný špic a pripevniť ho na vrchol vianočného stromčeka? Radi by ste ho skrášlili sklenenými retro guľami, trblietavými zvončekmi alebo šiškami v pestrofarebných odtieňoch? Tak to jednoducho urobte! Retro vianočné ozdoby sú v trende aj počas tohtoročných Vianoc.

Náš tip: Retro ozdoby pohľadajte na povale u starých rodičov a ponukami sa to hemží aj v internetových bazároch.

Trend 3: Zaveste na vianočný stromček sladké dekorácie

Pokiaľ ste toho názoru, že Vianoce sú nielen o rodine, ale aj o dobrom jedle a pití, preneste svoje presvedčenie i na vianočný stromček. Vianočné ozdoby, ako lízanky, kornútky na zmrzlinu, marshmallows, muffiny, koláčiky či pestrofarebné ovocie podčiarknu čaro vianočných sviatkov i slávnostnú atmosféru vášho domova. Možno si pohľadom na ne uspokojíte aj chute na sladké a nemusíte sa po sviatkoch pasovať s kilogramami navyše. Ak máte deti, určite medzi ne zamiešajte aj niečo jedlé, napríklad lízanky v podobe palíc Santa Clausa.

Náš tip: Medzi vianočné dekorácie v tvaroch rôznych sladkých pochúťok pripojte aj vianočné medovníčky, ktoré prinesú do vášho domova vôňu škorice, klinčekov a medu. Môžete ich nechať len-tak, alebo ozdobiť cukrovou polevou či farebnými cukríkmi.

Trend 4: Prineste do svojej obývačky závan elegantnej čiernej

Dominuje čierna vo vašom šatníku, medzi módnymi doplnkami, obuvou i elektrickými spotrebičmi? Potom vás charakterizuje inteligencia, zodpovednosť a zmysel pre etiku. Čierna je jednoducho znakom elegancie aj srdcovou farbou mnohých umelcov.

Patrí medzi vaše obľúbené? Pokojne ju využite aj pri výbere vianočných ozdôb na stromček. Čierne sklenené gule skombinované so striebornou alebo zlatou, dodajú vianočnému stromčeku nezabudnuteľnú noblesu.

Náš tip:
Vystrihnite štvorec z čierneho zamatu. Vložte do neho vlašský orech a urobte batôžtek. Previažte ho červenou (zlatou, striebornou…) stuhou tak, aby ste vytvorili mašľu i háčik na zavesenie.

Mirka
 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/vianoce-viano%C4%8Dn%C3%BD-strom-%C4%8Da%C4%8Dky-2103006/