Zdravá strava pre vašich domácich maznáčikov

Majitelia domácich maznáčikov sú schopní urobiť pre svojich domácich maznáčikov všetko, čo im vidia na očiach. Považujú ich za členov rodiny a snažia sa urobiť všetko preto, aby sa cítili bezpečne. V jednom však robia veľkú chybu. Nedávajú im kvalitnú stravu, ktorá by prospela ich tráviacemu ústrojenstvu a nezaťažovala žalúdok.

Hypoalergénnne krmivo pre psov

Nezdravé stravovanie robí problémy nielen nám ľuďom, ale prekvapivo aj našim štvornohým miláčikom – psom. Stačí chvíľka nepozornosti a pes dokáže zožrať aj životunebezpečné potraviny, ktoré jeho tráviaci trakt nedokáže stráviť a narobí mu veľké problémy. Pes začne byť pasívny, celé dni len polihuje, zriedkavo reaguje na meno a hračky, ktoré má rád, ho nezaujímajú.

Nezdravé stravovanie psíkov môže mať svoju dohru. Veterinár po dôkladne prehliadke psíka môže skonštatovať, že budete musieť zmeniť stravu vášho psíka a budete musieť dávať pozor, aby nezožral, čo mu príde do cesty. Veterinár vám môže odporučiť nákup kvalitného hypoalergénneho krmiva pre psov, čiže krmivo pre alergických psov.

Krmivo pre mačky

Ak vám doma robí spoločnosť mačka a nie pes, ani pri týchto domácich zvieratkách by ste nemali zabúdať na dôležitosť výberu kvalitnej stravy. Už dávno mačky nepijú len mlieko a rady si pochutia na chutnom krmive pre mačky.

V ponuke krmiva pre mačky nájdete aj krmivo pre obéznejšie mačky, pre mačky s citlivým trávením, ale aj pre alergické mačky a mačky po sterilizácii.
Odporúčame kúpu väčších balení, ktoré sú cenovo prijateľnejšie a ušetria vás od častých návštev obchodov so zvieracími potrebami.

Okrem pravidelného pohybu, dobrého pelechu a zdravotne vyhovujúcich hračiek potrebujú domáce zvieratá aj kvalitné krmivo. Kombinácia zdravej stravy a lásky majiteľa k domácemu maznáčikovi prispieva k jeho spokojnosti.
Autor fotografie:www.pixabay.sk