Chov koi kaprov môže byť aj vaším hobby. Oddýchnete si a načerpáte pozitívnu energiu

Každý z nás by mal mať koníček, ktorý ho bude vnútorne napĺňať a vyčaruje mu úsmev na tvári vtedy, keď mu do smiechu príliš nie je. Ak ste doteraz svoje hobby nenašli, za vyskúšanie stojí chov koi kaprov.

Tento druh ozdobnej ryby pochádza z Japonska, kde bol postupne šľachtený, a preto dnes môžeme v jazierkach a rybníkoch chovať na dekoratívne účely tieto ryby i u nás. Koi kapre na Slovensku sú jednoducho obľúbenými ozdobnými rybičkami. Nehovoriac o tom, že sú jedinečné. Hovorí sa, že pokiaľ budete chovať viacfarebné varianty koi kaprov, budete mať originál, pretože vraj neexistujú dva úplne rovnaké.

Majú famózny vzhľad a sú priateľské

Okrem jedinečného vzhľadu vás tieto ryby odmenia aj priateľským správaním. Koi kapre sú krásne a môžete si vybrať z viacerých variant, ktoré sa od seba odlišujú nielen farbou, ale aj tvarom šupiniek a vzormi.

Máte radi kombináciu bielej a červenej? V tom prípade si do svojho jazierka zaobstarajte kohaku kaprov – sú biele s červenými škvrnami. Bekko koi kapry sú buď bielej, žltej, alebo červenej farby a majú na sebe čierne škvrny. Variant showa sanshoku je zasa kombináciou troch farieb. Možností voľby koi kaprov je teda neúrekom, nakoľko tieto ryby sú aj na našom trhu dostupné v mnohých variantoch. Výbornou voľbou sú japonské koi kapre od firmy Numa.

Sú koi kapry náročný na chov?

Koi kapry potrebujú dostatok priestoru, kvalitnú vodu a krmivo. S kŕmením sa obvykle začína vtedy, keď má teplota vody v jazierku okolo 10 stupňov Celzia. Pri teplote 15 stupňov Celzia už kŕmime kapry každý deň, pričom používame krmivá s dostatkom živín. V lete koi kapry ocenia stravu niekoľkokrát denne, pričom ju môžeme spestriť hráškom, zeleným šalátom či dokonca melónom. Aj správnou voľbou stravy môžeme ovplyvniť sfarbenie obľúbených dekoratívnych koi kaprov.

 


Autor fotografie:https://pixabay.com/en/animals-fishes-koi-fishes-1868779/