Práce okolo domu, ktorým sa na jar nevyhnete

Oficiálne začne jar až za mesiac, no v niektorých regiónoch na Slovensku rastú snežienky už v posledných dňoch. Jar je za rohom, o čom svedčí pokročilý dátum v kalendári.

Ak vlastníte a žijete v rodinnom dome obklopenom záhradou, čaká vás jarné upratovanie nielen v interiéri, ale aj v exteriéri- na záhrade. Ktorým prácam by ste sa ale nemali vyhýbať?


Montáž hrotov proti vtákom


S príchodom prvých teplých dní sa vracajú do našich končín aj vtáky, ktoré zimovali v teplých krajoch. Medzi toto vtáctvo radíme aj u nás dobre známe belorítky a lastovičky. Šarapatu však vedia spôsobiť aj holuby, či hrdličky, ktorých trus je navyše nebezpečný najmä pre alergikov.

Aby ste sa však vyhli umývaniu a čisteniu parapiet, odkvapov a dlažby na balkóne, odporúčame vám na jar namontovať kvalitné hroty určené na odplašenie vtáctva. Vopred upozorňujeme, že montážou týchto hrotov neohrozujete zdravie vtáctva. Slúži na odplašenie vtáctva a nemá za úlohu ho zraniť.

Montáž odolných hrotov proti vtákom zvládnete aj sami. Ak sa ale bojíte výšok a nemáte potrebné vybavenie, aby ste na viacposchodovom dome montovali takéto zábrany, zverte túto prácu firmám, ktoré robia rôzne výškové práce. Nemusíte si kupovať potrebné vybavenie len kvôli montáži hrotov. Stačí si zavolať firmu, ktorá to spraví za vás.


Spilovanie poškodených a napadnutých stromov


Zimné obdobie je zaťažkávajúcou skúškou pre vaše rastlinky a trvalky. Niektoré chránite počas zimy čečinou, niektoré záhradnými fóliami. Čo ale s vysokými ovocnými a okrasnými stromami, ktoré sa počas zimy nebezpečne naklonili a teraz ohrozujú vaše zdravie a vašu nehnuteľnosť?

Ak sa niektoré stromy nakláňajú alebo len konáre zasahujú do domu, či na susedov pozemok, pristúpte k spilovaniu nebezpečných stromov.

Túto činnosť zverte do rúk firme, ktorá má potrebné vybavenie na spilovanie rizikových stromov, vrátane stromolezeckej techniky. Stromy vám spília do požadovanej výšky a šírky a to tak, že vám nespôsobia škody na majetku.
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/z%C3%A1hradn%C3%A9-jazierko-mal%C3%BD-rybn%C3%ADk-823722/