Pomoc so vzduchom do vašich pneumatík

Ak potrebujete nafúkať pneumatiky, môžete ísť na najbližšiu čerpaciu stanicu. Ak sa to ale opakuje príliš často, prípadne máte niekoľko dopravných prostriedkov, kde pneumatiky opakovane potrebujete dofúkať, premýšľajte nad kúpou kvalitného kompresora. Ušetríte nejaký čas a určite aj peniaze za cestu. Nič vám predsa len nezakazuje pomáhať takto celej ulici niekde vo vašom okolí, kde s tým môže byť problém. Kvalitný kompresor však nesmie chýbať ani v pneuservise, mal by totiž tvoriť súčasť základného vybavenia.

Nie je kompresor ako kompresor

Existuje niekoľko typov kompresorov, ale ako si vybrať ten správny? Pre každého je to pravé niečo iné a preto je potrebné pozerať sa na výhody a nevýhody týchto zariadení. Mnohokrát zvykne byť na prvom mieste pri rozhodovaní cena výrobku, ale netreba zabúdať aj na samotnú kvalitu, pretože kupovať niekoľko lacných kompresorov za rok vás môže vyjsť drahšie ako investícia do jedného kvalitného, ktorý budete používať niekoľko rokov.

Piestové kompresory sú klasické, jednoduché zariadenia. Fungujú podobne ako spaľovací motor a preto nie je ani údržba pre zručného muža, či ženu nijak komplikovaná. Hodí sa prakticky všade, kde ho bude potreba. Nie je dobré, aby ste ho mali zapnutý nepretržite. Nebojte sa ho vypínať a zapínať. Niektoré zariadenia s tým môžu mať problém, ale pre príklad, tomuto kompresoru to nijako neuškodí. Preto je vhodný aj pre domácich majstrov.

Ak piest nestačí

Pre tých náročnejších tu je možnosť kúpiť si skrutkové kompresory. Tie sú väčšie, predstavujú však investíciu a rozhodne sa hodia na časté používanie. Nemusíte sa báť, že by sa takýto model rýchlo opotreboval. Takéto kompresory sú veľmi spoľahlivé a veľmi nenáročné na údržbu, zvládnete to aj v domácom prostredí. Pre rôzne servisy by to mala byť prvá voľba, pretože ide o kvalitné zariadenie spadajúce do ich portfólia. Výhodou je aj to, že sú tichévýkonné zároveň. Rýchlosť nafukovania pneumatík môže byť v tomto prípade jedným z kľúčových faktorov pre ich kúpu.

Zdroj obrázka:
George Rudy / Shutterstock.com