DENNÍK RELAX - Chráňte životné prostredie správnou starostlivosťou o DPF filter

Chráňte životné prostredie správnou starostlivosťou o DPF filter

Pevné častice výfukových plynov, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu, ktorý dýchame, neskôr vyvolávajú alergie a rakovinu. Tým, že áut je neustále viac a viac, sa v ovzduší hromadí viac a viac sadzí, ktoré ohrozujú naše zdravie. Práve z tohto dôvodu boli do áut zavádzané tzv. DPF filtre, ktoré majú za úlohu tieto pevné častice výfukových plynov zachytávať.

Ak chcete, aby DPF filtre fungovali správne, je potrebné zvoliť správnu starostlivosť, lebo inak riskujete znefunkčnenie vášho automobilu.

Pravidelné čistenie DPF filtra

Po odjazdení určitého množstva kilometrov je potrebné zabezpečiť dôkladné čistenie DPF filtra. Už pri kúpe auta s týmto DPF filtrom by ste sa mali informovať, kedy je potrebné DPF filter vyčistiť. Pri čistení DPF filtrov sa zohľadňujte aj štýl jazdy, a to či jazdíte často na krátke vzdialenosti po meste, alebo jazdievate dlhšie trasy. Každopádne, informujte sa, kedy je potrebné zabezpečiť čistenie a následne sa objednajte na špeciálne pracovisko, v ktorom toto čistenie zrealizujú.

Ako na repas DPF filtra?

Aby filter mohol naďalej plniť svoju funkciu, je potrebný repas DPF. Na internete nájdete viaceré spôsoby repasu DPF filtrov, no viaceré z nich nie sú správne. Správnym spôsobom repasu DPF filtra je čistenie pomocou špecifického zariadenia, ktoré sa napojí na DPF filter a vytvorí uzatvorený kruh. V žiadnom prípade neskúšajte repas filtra realizovať doma bez skúseností a bez potrebného vybavenia. Riskujete, že svoje auto už nenaštartujete.
Ak sa vám objavia problémy s DPF filtrom, najčastejším problémom je práve jeho zanesenie. Keď na DPF napojíte certifikované zariadenie, dokážete sa zbaviť neodstrániteľných mechanických častíc a častíc z olejov a nafty.

Vzhľadom na sprísňovanie sa emisných noriem EURO, je potrebné sledovať funkčnosť DPF filtrov. Jedná sa o certifikované zariadenie, ktoré bolo zavedené do všetkých áut so vznetovými a dieselovými motormi.

Autor fotografie:www.pixabay.com