Aj motorkári by mali myslieť na svoju bezpečnosť

Onedlho sa nám začne leto a motorkárska sezóna sa rozbehne. Aj keď už teraz jazdievajú motorkári v skupinách, musí im to dovoliť počasie, ktoré tento mesiac ako viete nebolo celkom priaznivé.

Už odmalička nám rodičia hovorili, že cez cestu treba prechádzať opatrne. Opatrný treba byť aj pri jazde na aute, aj pri jazde na motorke. Na bezpečnosť by mali myslieť hlavne motorkári.

Byť dostatočne osvetlený

Bezpečnosť motorkárom zaručia aj reflexné prvky, ktoré by nemali chýbať na modernom moto oblečení. Reflexné prvky na rukávoch moto bundy, na chrbáte bundy, ale aj na nohách a spodných častiach nohavíc zvýšia bezpečnosť motorkárov pri nepriaznivom daždivom, či hmlistom počasí.
Samozrejme, je potrebné si všímať, či všetky svetlá (predné, aj zadné) svietia tak, ako by mali. Osvetlenie motorkárom dokáže v mnohých nepriaznivých podmienkach dokonca zachrániť život, preto vám neodporúčame to podceňovať.

Prilba na hlave

Okrem reflexných prvkov je potrebné myslieť aj na ochranu hlavy. Pri páde hrozia vážne poranenia hlavy, preto je potrebné kúpiť si kvalitné moto prilby, ktoré majú polykarbonátovú škrupinu, integrovanú slnečnú clonu, reflexnú odrazku v tylovej časti, plne odnímateľnú a prateľnú vložku a samozrejme aj kvalitné zapínanie, ktoré pri veľkých rýchlostiach nepovolí.

Ak chcú byť motorkári v bezpečí, okrem kvalitnej prilby je potrebné kupovať si kvalitné kožené a zároveň vzdušné moto bundy, kvalitné čižmy s pevnou špičkou a dobrou ochranou členkovej oblasti a nezabúdať na reflexné prvky, ktoré majú motorkárov zviditeľniť a upozorniť vodičov automobilov a nákladných áut, že majú pred sebou motorkárov.

Ak máte motorku, myslite na svoju bezpečnosť a pred každou jazdou si skontrolujte, či je všetko v poriadku. Máme tým na mysli aj moto vybavenie, čiže moto oblečenie, moto obuv a samozrejme aj moto prilby.