Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

15 000 zákazníkov si vybralo najlepšie autobazáre na Slovensku

Až 15 212 motoristických zákazníkov sa tento rok zapojilo do hlasovania v ankete Autobazár roka 2019. Spolu ohodnotili 994 autobazárov a autorizovaných predajcov automobilov.

Svojimi hlasmi vybrali tie najlepšie v každom kraji, ako aj absolútneho víťaza celej ankety. Najlepším autobazárom na Slovensku za rok 2019 sa stal autobazár Auto PDK z Bratislavy, ktorý tak obhájil minuloročný titul. Hlasujúci zákazníci hodnotili ponuku áut, kvalitu poskytovaných služieb, ako aj celkovú komunikáciu predajcov.

„Kvalita a profesionálnosť služieb u mnohých autobazárov a predajcov automobilov z roka na rok rastie. Preto je dôležité, že ich môžu zákazníci aj ohodnotiť a tak im poskytnúť spätnú väzbu, ako aj motiváciu pre ďalšie zlepšovanie. Sme presvedčení, že výsledky ankety pomôžu aj všetkým kupujúcim pri výbere spoľahlivého autobazáru či autorizovaného predajcu automobilov,“ vysvetľuje Lukáš Hladík, Head of Brand Marketing Autobazar.EU.

Anketu organizoval najväčší online portál s jazdenými vozidlami Autobazar.EU, v spolupráci s Autobazar.SK a Autovia.sk. Hlasovanie prebiehalo od 23.septembra do 20.decembra 2019. Hodnotiť mohli motoristickí zákazníci preklikom v detaile firemného inzerátu, ako aj priamo na stránke Autobazár roka. Pričom jednotlivo mohli udeliť body za kategórie – veľkosť ponuky, komunikáciu, proces kúpy auta alebo doplnkové služby.

Ak sa pozrieme, v ktorom kraji získali autobazáre a autorizovaní dealeri spolu najlepšie priemerné hodnotenie v súčte bodov, víťazom je Prešovský kraj, ktorý predbehol Trnavský kraj. Tretia priečka patri Nitrianskemu kraju a s rovnakým počtom bodov aj Žilinskému kraju.

Najlepšie autobazáre v jednotlivých krajoch:
Bratislavský kraj: ONDREJ JANOŠŤÁK - SPEED, Viničné
Trnavský kraj:  AUTOBAZÁR F1, Sládkovičovo
Trenčiansky kraj:  AUTOGRÁČ, Bánovce nad Bebravou
Žilinský kraj: AUTODADO GROUP, Martin
Banskobystrický kraj:  ZSOLTICARS, Želovce   
Nitriansky kraj:  Autobazár JTAuto, Nové Zámky
Košický kraj:  Auto Spiš, Spišská Nová Ves
Prešovský kraj:  RS CARS, Prešov

Najlepší autorizovaní dealeri automobilov v jednotlivých krajoch:
Bratislavský kraj:  AUTOPOLIS Panónska, Bratislava
Trenčiansky kraj:  ARAVER, Trenčín
Žilinský kraj:  AUTOPROFIT, Čadca
Banskobystrický kraj:  Lioncar, Banská Bystrica
Nitriansky kraj:  ARAVER, Nitra
Košický kraj:  Auto Gábriel, Košice
Prešovský kraj:  CAMEA Car, Prešov
Trnavský kraj:  BEGAM, Trnava

Online portál Autobazar.eu je líder v segmente auto-moto inzertných portálov na Slovensku, ktorý sa špecializuje na online auto-moto kúpu a predaj.  Jeho služby využívajú súkromní inzerenti, autobazáre a predajcovia nových vozidiel. V súčasnosti ponúk takmer 1 milión inzerátov osobných, úžitkových, terénnych, nákladných vozidiel, motoriek, návesov, skútrov, lodí, ako aj náhradných dielov. Portál ponúka aj vlastné fórum, kde motoristi zdieľajú svoje skúsenosti alebo sa môžu spýtať na veci, ktoré ich zaujímajú. Súčasťou webu je aj blog, zoznam autobazárov a ich celej ponuky, ako aj možnosť prečítať si testy jednotlivých modelov, o ktoré má kupujúci záujem. Ponúka aj vlastnú aplikáciu pre mobilné telefóny.

S mesačnou návštevnosťou takmer 600 000 unikátnych používateľov je najnavštevovanejší internetový autobazár na Slovensku. Spolu s ďalšími portálmi ako sú Autobazar.sk, Autovia.sk, Noveauta.sk, Autozor.sk a ABmanager.sk patrí do portfólia spoločnosti United Classifieds.

(Zdroj: AIMmonitor - IAB Slovakia - Gemius - Nielsen Admosphere Slovakia, 12/2018, RU, PV, Visits)