Užite si rozprávkový advent aj sviatky v Bratislave

Vianočný čas a stretnutia s rodinou a priateľmi patria neodmysliteľne k sebe. Najkrajšie obdobie roka zavítalo aj do nášho hlavného mesta. Nech už trávite adventné dni v Bratislave ako turista, alebo ste v našej metropole doma, určite si pozrite naše tipy, kam si vyjsť na dobrý punč či koncerty. Ak hľadáte aj ubytovanie, obľúbený Grand Hotel River Park sa nachádza v blízkosti všetkých krás centra mesta a spolu s rodinou a priateľmi si v ňom užijete aj dokonalý oddych.

Navštívte tradičné bratislavské vianočné trhy

Čarovné vianočné trhy s krásnymi drevenými domčekmi nájdete na Hlavnom a Františkánskom námestí. Atmosféra vianočných trhov očarila aj nemeckú spravodajskú stanicu Deutsche Welle, ktorá ich zaradila vo svojej cestovateľskej rubrike medzi desať najkrajších v Európe. V ponuke nájdete tradičné vianočné pochutiny a tiež lahodné nápoje, ako sú teplá čokoláda, vianočný grog a korenené varené víno.

Štedrý večer na Dunaji

Rozhodli ste sa sviatkovať v Bratislave? Predstavte si, že najmagickejšiu noc v roku strávite v luxusnom hoteli na brehu Dunaja v Grand Hoteli River Park. Nie, nie je to sen, Vianoce v kruhu rodiny môžete stráviť práve tu, a to bez stresov z príprav. Stačí si len priniesť darčeky, o všetko ostatné sa postarajú v hoteli. Počas Štedrého večera sa môžete nechať rozmaznávať exkluzívnymi kulinárskymi špecialitami. O gastronomický zážitok sa v hotelovej reštaurácii RIVERBANK vďaka sviatočnému menu postará kuchyňa pod vedením šéfkuchára Jaroslava Žídeka.
Na výber budete mať z viacerých druhov jedál a myslia dokonca aj na vegetariánov. Na štedrovečernom stole vás okrem tradičných pokrmov (jabĺčko, oriešky, oplátky) budú čakať aj špeciality, ako je zaúdený pstruh s uhorkou, vajíčkom a cmarom, vyprážaný jeseter s majonézovým zemiakovým šalátom, citrónový krém s bielkovým snehom a malinovou omáčkou či zapečené krúpy so sušenými hubami.

Ako na Nový rok

Oslávte príchod roka 2023 v grandióznom štýle. V silvestrovskom slávnostnom bufete budú pre vás prichystané bohaté kulinárske špeciality. Tie v reštaurácii RIVERBANK pripraví Jaroslav Žídek spolu so svojím tímom. Na výber budete mať z jedál, ako sú marinovaný losos s horčicovou omáčkou, varené tigrie krevety, kuskus s ovocím a zeleninou alebo paštéta z kačacej foie gras na brioške.

 Zo špecialít si môžete vychutnať aj marinované hovädzie s korením togarashi, hovädzí tartar s kaparami či pečenú tekvicu s citrónovým dresingom a tvarohom. Do prvého dňa v roku sa môžete zobudiť aj v jednej z ponúkaných pohodlných izieb a oddýchnuť si v ZION SPA LUXURY na najvyššom poschodí hotela s dychberúcim výhľadom na Dunaj a okolitú prírodu. A nezabúdajte: Ako na Nový rok, tak po celý rok.

Preto s v prvý januárový deň môžete tešiť z návratu obľúbeného brunchu. V RIVERBANK Restaurant vám pod taktovkou Jardu Žídeka počas Novoročného brunchu naservírujú kapustovú polievku, pečenú kačicu s kapustou a lokšou či domáce šúľance.

Rezervovať svoj stôl si môžete už dnes telefonicky +421 910 872 168 alebo prostredníctvom emailu: riverbank@grandriverpark.com.

Zdroj foto: RIVERBANK Restaurant